Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.05.2025 14:47 Publikacja: 06.07.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Od początku roku notowania Ryvu zyskały 18 proc. i obecnie oscylują w okolicach 59 zł. Wobec najnowszej ceny docelowej oszacowanej przez Noble Securities kurs ma jeszcze 38-proc. przestrzeń do zwyżki. W ocenie analityków głównym źródłem wzrostu wartości spółki w kolejnych kwartałach będą dane kliniczne dotyczące jej głównego projektu – RVU120.
W czwartek Ryvu poinformowało o dalszych postępach prac nad tym projektem. Zawarło dwie umowy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma. Przedmiotem pierwszej jest zrealizowanie kampanii produkcyjnej substancji czynnej leku RVU12 w tzw. rejestracyjnym standardzie cGMP. To kluczowy etap przygotowań szybkiego wprowadzania leku na rynek. Łączne wynagrodzenie z tytułu umowy, uwzględniające koszt materiałów, wyniesie do 0,89 mln euro. Z kolei przedmiotem drugiej umowy jest opracowanie procesu produkcyjnego i wytworzenie substancji czynnej leku zgodnie ze wspomnianymi już wymogami cGMP dla innego badania: RIVER-81. Łączne wynagrodzenie z tytułu tej umowy wyniesie około 0,77 mln euro. Koszty związane z realizacją tych kontraktów mają być (w przypadku podpisania porozumienia z Agencją Badań Medycznych) współfinansowane przez ABM.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas