- Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Do grona akcjonariuszy Genomtec dołączyły również renomowane fundusze inwestycyjne. Jest to potwierdzenie, że inwestorzy dostrzegają duży potencjał komercyjny platformy diagnostycznej Genomtec ID - komentuje mówi Miron Tokarski, prezes i znaczący Akcjonariusz Genomtec. - Dopływ gotówki pozwoli uruchomić produkcję analizatorów na potrzeby badań porównawczych. Jednocześnie nasze zespoły inżynieryjno-badawcze we współpracy z doświadczonymi partnerami CDMO pracują nad dalszą optymalizacją kosztową. Stosunkowo niski koszt wytworzenia to jedna z głównych zalet naszej technologii w oczach potencjalnych partnerów. W II połowie 2023 r. planujemy też finalizację rozpoczętych już przygotowań do walidacji klinicznej przez key opinion leaders - dodaje.

Czytaj więcej

Genomtec chce dopieścić akcjonariuszy

Wyjaśnia, że procesy zbliżające spółkę do komercjalizacji toczą się równolegle z procesem badawczo/certyfikacyjnym – Jeszcze w tym roku zamierzamy zakończyć badania porównawcze. Wkrótce po ich zakończeniu złożymy wniosek o certyfikację Genomtec ID zgodnie z wymogami IVDR. Jednym z ważnych projektów dotacyjnych są wstępne badania nad wykorzystaniem naszej technologii w diagnostyce raka, co otwiera przed nami potężny rynek onkologii. Jesteśmy przekonani, że środki finansowe z bieżącej emisji oraz z posiadanych, jak i przyszłych dotacji wpłyną na znaczący wzrost wartości naszej technologii i pozwolą nam zrealizować z sukcesem transakcję M&A - uważa

W marcu zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie określenia sposobu podziału środków z potencjalnej sprzedaży technologii. Wynika z niej, że akcjonariusze spółki będą partycypować w korzyściach z potencjalnej sprzedaży technologii w możliwie najszerszym zakresie, w tym w szczególności w formie przejęcia przez potencjalnego kupującego 100 proc. akcji spółki Genomtec lub przeznaczenia całości zysku uzyskanego w wyniku potencjalnej sprzedaży technologii dla akcjonariuszy.