Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.05.2025 22:57 Publikacja: 14.03.2023 21:00
Foto: Adobestock
Bioceltix oraz jej akcjonariusz Kvarko Group w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu zamierzają sprzedać do 550 tys. akcji. Spółka wyemituje do 400 tys. nowych akcji, a 150 tys. sprzeda Kvarko. Transakcja sprzedaży przez akcjonariusza akcji istniejących oraz oferta nowych akcji odbędą się w tym samym momencie i po tej samej cenie, która zostanie ustalona w oparciu o wyniki rozpoczętego we wtorek procesu ABB. Zakończenie oferty publicznej zaplanowane jest na 27 marca.
– Idea stojąca za aktualną emisją jest taka, żeby w połączeniu z dwoma innymi źródłami finansowania, czyli ewentualnym partneringiem i dotacjami, była to ostatnia emisja na pokrycie kosztów badawczo-rozwojowych. Dzięki temu chcemy zabezpieczyć środki niezbędne do uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla naszego najbardziej zaawansowanego produktu, a dla dwóch kolejnych do złożenia wniosków o dopuszczenie do obrotu. Będzie to oznaczało realizację bardzo ważnych kamieni milowych, jakie postawiliśmy sobie na ścieżce rozwoju naszych trzech innowacyjnych, biotechnologicznych produktów leczniczych – wyjaśnia Paweł Wielgus, członek zarządu
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Nie uzyskaliśmy wystarczających dowodów, które uprawdopodobniają założenia przyjęte przez zarząd w planie przepływów pieniężnych - czytamy w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania raportu Pure Biologics.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas