Zarząd wskazuje, że dwa najbardziej zaawansowane projekty spółki , tj. CT-01 oraz CT-03, weszły w kolejne etapy rozwoju przedklinicznego, które w niedługim czasie pozwolą na zbadanie najbardziej rozwiniętych kandydatów na leki w populacji pacjentów onkologicznych. Captor zamierza zbudować zdywersyfikowane portfolio obejmujące dwa, w pełni należące do spółki, projekty wchodzące do pierwszej faz badań klinicznych, co najmniej jeden projekt rozwijany poprzez współpracę z zewnętrznym partnerem, dwa projekty będące we wczesnej fazie rozwoju oraz jeden projekt powadzony w oparciu o platformę technologiczną Optigrade. - Dokonaliśmy ogromnego postępu zarówno w zakresie rozwoju naszych kluczowych projektów, przybliżając je istotnie w kierunku badań klinicznych, jak i w zakresie platformy Optigrade, zachowując jej potencjał do odkrywania nowych kandydatów na leki, na światowym poziomie. Podpisaliśmy także ważną umowę o współpracy strategicznej z Ono Pharmaceutical. Dzięki temu, mogliśmy znacznie lepiej przejść przez trudny, dla wielu firm z branży biotechnologicznej, okres - wyjaśnia Tom Shepherd, prezes Captor Therapeutics.
Zarząd szacuje, że w okresie 2023 -2025 szacowane koszty operacyjne spółki osiągną łączną kwotę, z uwzględnieniem rezerwy gotówkowej w wysokości 5 mln wyniosą USD, ok. 79,4 mln USD (352,1 mln zł). Zostaną one sfinansowane z posiadanych środków pieniężnych, przyznanych obecnie grantów, płatności pochodzących z dotychczasowych umów współpracy oraz, w odpowiednim momencie, z pozyskanego dodatkowego kapitału. Zarząd planuje zabezpieczyć środki na realizację przyjętych planów strategicznych poprzez emisję (w ramach kapitału docelowego) do ok. 1,2 mln akcji.
Zgodnie z przyjętymi założeniami, kapitał docelowy może zostać wykorzystany do pozyskania finansowania na rynkach zagranicznych, jak i na rynku krajowym. Spółka bierze pod uwagę wejście na Nasdaq (poprzez ADR lub notowania bezpośrednie), przy założeniu sprzyjających warunków na rynku kapitałowym. - Dostęp do globalnych rynków kapitałowych, a w szczególności do inwestorów w USA, jest ważnym aspektem naszych trzyletnich celów strategicznych. Takie rozszerzenie grona naszych akcjonariuszy, potencjalnie zakończone obecnością na Nasdaq, uzupełni naszą istniejącą, dobrze wspieraną pozycję na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – uważa Radosław Krawczyk, członek zarządu i dyrektor finansowy Captor Therapeutics. - Plan 2023-2025 zakłada przekształcenie Captora w spółkę znajdującą się w pierwszej fazie badań klinicznych i to będzie wymagało pewnych dodatkowych nakładów pieniężnych. W zamian za niewielkie rozwodnienie kapitału, będziemy mogli umocnić naszą pozycję oraz rozpoznawalność na rynkach międzynarodowych, a tym samym zwiększyć wartość spółki – podsumowuje.