Spółka szacuje swoje obecne potrzeby gotówkowe na 4-6 mln USD. - Przy konserwatywnych założeniach zarządu obecny stan gotówki wskazuje na konieczność pozyskania dodatkowego finansowania w horyzoncie około dwóch miesięcy, w postaci finansowania dłużnego lub jako wynik sprzedaży części aktywów – wyjaśnia zarząd Medicalgorithmics w komunikacie.
Spółka kontynuuje poszukiwanie finansowania dłużnego lub alternatywnie możliwości pozyskania inwestora dla grupy lub sprzedaży Medi-Lynx lub istotnych aktywów grupy, jednak obecnie nie dysponuje szczegółami warunków ewentualnych transakcji. - Grupa rozmawia obecnie z kilkoma podmiotami, jednak nie są to rozmowy dotyczące warunków transakcji - prowadzone są analizy możliwości strukturyzacji transakcji i przedmiotu transakcji. Grupa nie pozyskała ofert nabycia aktywów grupy ani finansowania. Nie podpisano wiążących lub niewiążących dokumentów dotyczących transakcji. W celu umożliwienia przeprowadzenia ewentualnej transakcji, na wypadek gdyby wiązałoby się to z koniecznością przeprowadzenia jej w napiętym harmonogramie, a transakcja okazałaby się uzasadniona w świetle komunikowanych przez spółkę planów i strategii związanych z aktualną sytuacją operacyjną i finansową grupy, zarząd zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki na dzień 10 maja 2022 r. - informuje zarząd.
Medicalgorithmics po przeprowadzeniu testów na trwałą utratę wartości aktywów, zdecydował o zwiększeniu odpisów, które obciążą wyniki spółki za 2021 rok (wynik netto i EBITDA, a także aktywa trwałe i kapitały własne) o 155,5 mln zł. Odpisy dotyczą spółki zależnej Medi-Lynx wraz z zaalokowaną wartością firmy rozpoznanej w wyniku jej nabycia oraz działalności realizowaną w Medicalgorithmics, czyli utrzymania i rozwoju technologii software oraz produkcji urządzeń Pocket ECG, wraz z usługami świadczonymi na rzecz Medi-Lynx w USA i na rynku globalnym.
W trakcie czwartkowej sesji akcje Medicalgorithmics traciły nawet ponad 3 proc., ale zniżce towarzyszyły stosunkowo niskie obroty.