Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.02.2022 05:08 Publikacja: 08.02.2022 05:08
Zbigniew Pisarski, przewodniczący RN CanPoland.
Foto: materiały prasowe
Na początku stycznia w Sejmie odbyło się czytanie projektów dotyczących konopi. Do dalszych prac Komisji Rolnictwa oraz Komisji Zdrowia trafił projekt Jarosława Sachajki, dotyczący uprawy konopi i zwiększenia dozwolonego poziomu THC z 0,2 do 0,3 proc. Jest to szansa dla producentów marihuany medycznej.
– Monitorujemy proces legislacyjny, uczestnicząc m.in. w pracach komisji sejmowych. Z punktu widzenia branży farmaceutycznej, w zakresie medycznych konopi istotnych jest kilka kwestii. Po pierwsze, uprawy medycznych konopi będą odbywały się w Polsce. Obecnie surowiec jest importowany z zagranicy, co jest sporym wyzwaniem wymagającym czasu, doświadczenia i kosztów. Po drugie, uprawy będą prowadzone przez instytuty podległe Ministerstwu Rolnictwa. Po trzecie, w perspektywie kilku lat będziemy mieli dostęp do rodzimego surowca farmaceutycznego – wyjaśnia „Parkietowi" Zbigniew Pisarski, przewodniczący RN CanPoland. Spółka w przeszłości z sukcesem pozyskała 1 mln euro w ramach emisji crowdinwestycyjnej na Crowdwayu, w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. Aktualnie przygotowuje niezbędne dokumenty.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas