Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na fotelu prezesa właściciela sieci przychodni będzie zasiadał do czerwca. Jego następcą będzie syn, Jacek Rozwadowski, który od grudnia 2006 r. jest członkiem zarządu firmy. W rękach rodziny Rozwadowskich jest około 65 proc. akcji Enel-Medu.
– Przez ponad dekadę zarządzania firmą wraz z prezesem postawiliśmy na konsekwentne realizowanie strategii rozwoju spółki, co zaowocowało tak dynamicznym jej wzrostem. Wspólnie wypracowane kierunki strategiczne będę dalej konsekwentnie realizować w najbliższych latach, gdyż ten model biznesowy nam się świetnie sprawdza – mówi Jacek Rozwadowski, przyszły prezes Enel-Medu. Zaznacza, że spółka nadal planuje rosnąć również poprzez akwizycję. – Mamy ogromny apetyt na akwizycje i nigdy tego nie ukrywaliśmy. Rynek jest dość nasycony, ale jeżeli znajdą się podmioty do przejęcia i jeżeli tylko uznamy, że warto, to będziemy inwestować – mówi Jacek Rozwadowski. Dodaje, że zarówno medycyna sportowa, jak i opieka długoterminowa są dla spółki bardzo interesującymi obszarami. – Medycyna sportowa to dynamicznie rozwijający się segment rynku. Zapotrzebowanie na profesjonalne, wyspecjalizowane usługi rehabilitacyjno-ortopedyczne stale rośnie. Dynamika sprzedaży wynosi 52 proc., a obecnie, czyli po dwóch latach działalności, marża EBITDA wynosi ponad 20 proc. Jako lider rynku w tym segmencie, który obecnie posiada najbardziej wykwalifikowaną kadrę medyczną na rynku, rozważamy kolejne otwarcia placówek Enel-Sport – mówi. Obecnie Enel-Med posiada swoje kliniki medycyny sportowej w Warszawie i Łodzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.