Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jakub Baran, współzałożyciel i prezes PBKM.
– Obecne osłabienie rynku w kilku krajach jest interesującą okazją do zwiększenia tempa przejmowania konkurentów, którzy są poddawani coraz większej presji. Dzieje się to, o czym wielokrotnie mówiliśmy w ostatnich latach – walka konkurencyjna eliminuje słabsze podmioty, co odbywa się częściowo kosztem rynku. Firmy wydają pieniądze na przetrwanie zamiast na rozwój rynku jako takiego – zauważa Jakub Baran, prezes PBKM.
Dlatego grupa rozważa możliwość przeprowadzenia kolejnych przejęć zarówno na rynkach europejskich, jak i poza Europą. – Rozmiar potencjalnych transakcji, którymi możemy być zainteresowani, może wahać się od kilkuset tysięcy do nawet kilkudziesięciu milionów euro. Mamy przeprowadzoną analizę rynku i zdefiniowane cele potencjalnych akwizycji. W przypadku uzyskania pozytywnych analiz i ocen mogą zostać zrealizowane w perspektywie najbliższych kwartałów – wyjaśnia szef PBKM.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.