Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łukasz Bzdzion, prezes Bioceltix.
Biotechnologia opracowuje rozwiązania pomagające nie tylko ludziom. Z jej potencjału korzysta również weterynaria. To sektor jeszcze nowszy niż „tradycyjna" biotechnologia. Dopiero w 2017 r. został bowiem zarejestrowany w Europejskiej Agencji Leków (EMA) pierwszy lek biotechnologiczny wykorzystywany w leczeniu atopowego zapalenia skóry u psów.
Bioceltix od 2016 r. rozwija własne farmaceutyki. Jako jedna z pierwszych firm w Europie szykuje się do przejścia pełnej ścieżki rejestracyjnej w EMA dla produktu leczniczego, wykorzystującego jako substancję aktywną mezenchymalne komórki macierzyste (MSC). Terapie tworzone przez Bioceltix mają być bezpieczniejszą alternatywą dla obecnie stosowanych leków syntetycznych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne dostawcy zaawansowanych urządzeń medycznych zachęciły inwestorów do zakupów akcji spółki, co w pierwszej części czwartkowego handlu przełożyło się na prawie 5-proc. wzrost kursu.
Biotechnologiczna spółka nie zachwyciła wynikami za I kwartał br. mimo, że rynek nie oczekiwał zbyt wiele.
Kwartał spółka zakończyła stratą. Kontynuowanie działalności nie jest zagrożone – podkreśla zarząd.
Pierwszy kwartał spółka zakończyła pod kreską. Kontynuowanie działalności nie jest zagrożone – podkreśla zarząd w raporcie.
Na 2025 rok zakładamy budżet na transakcje MA w przedziale 80–100 mln zł, a liczba akwizycji powinna być zbliżona do tej z zeszłego roku – mówi Paweł Chytła, wiceprezes i CFO Diagnostyki.
Prezes Piotr Sucharski zrezygnował ze stanowiska z dniem 31 grudnia 2025 r. Przejdzie do rady nadzorczej. Jego miejsce zajmie wiceprezes Grzegorz Dzik.