Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łukasz Bzdzion, prezes Bioceltix.
Biotechnologia opracowuje rozwiązania pomagające nie tylko ludziom. Z jej potencjału korzysta również weterynaria. To sektor jeszcze nowszy niż „tradycyjna" biotechnologia. Dopiero w 2017 r. został bowiem zarejestrowany w Europejskiej Agencji Leków (EMA) pierwszy lek biotechnologiczny wykorzystywany w leczeniu atopowego zapalenia skóry u psów.
Bioceltix od 2016 r. rozwija własne farmaceutyki. Jako jedna z pierwszych firm w Europie szykuje się do przejścia pełnej ścieżki rejestracyjnej w EMA dla produktu leczniczego, wykorzystującego jako substancję aktywną mezenchymalne komórki macierzyste (MSC). Terapie tworzone przez Bioceltix mają być bezpieczniejszą alternatywą dla obecnie stosowanych leków syntetycznych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.