Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.09.2020 05:00 Publikacja: 08.09.2020 05:00
Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
– Umowa jest podzielona na trzy transze o wartości odpowiednio 4, 3 i 3 mln euro. Podobają nam się warunki współpracy z EBI, mamy dużą swobodę działań po spełnieniu odpowiednich warunków technicznych umowy. Warto spojrzeć też na element ryzyka, który jest pokrywany właśnie częścią dłużną. Na chwilę obecną jestem przekonany, że EBI wierzy mocniej w sukces spółki niż warszawska giełda – ocenia Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics.
– Projekt doskonale wpisuje się w program InnovFin, który ma za zadanie finansowanie spółek z sektora nowych technologii. W jego ramach mamy wspólną inicjatywę KE i Grupy EBI, czyli InnovFin Infectious Diseases Finance Facility (IDFF). Program jest przeznaczony na pomoc innowacyjnym podmiotom działającym w dziedzinie opracowywania szczepionek, leków, urządzeń medycznych i diagnostycznych oraz infrastruktury badawczej w zwalczaniu chorób zakaźnych. W 2020 r. instrument ten stał się naturalnym sposobem wspierania przez UE światowej walki z pandemią – tłumaczy Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. – Oferowane finansowanie w ramach tego instrumentu to 7,5 mln euro – dolna granica, zaś 75 mln to górna granica finansowania. Umowa ze Scope Fluidics jest pierwszą w Polsce finansowaną właśnie z IDFF. Termin pożyczki to pięć lat, zaś jej wysokość to 10 mln euro. Finansowanie ma formułę venture debt. To również bardzo innowacyjny produkt łączący elementy pożyczki i partycypacji w późniejszych zyskach spółki, czyli wyższe ryzyko i potencjalnie większy zysk. Wierzymy, że Scope Fluidics odniesie sukces rynkowy ze swoją platformą – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas