W środę rozpoczęła się budowa księgi popytu, a 23 października Genomtec opublikuje cenę emisyjną akcji. Zapisy potrwają do 4 listopada.
Zebrane z oferty środki zostaną przeznaczone na przygotowanie do industrializacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID, co ma nastąpić w najbliższych miesiącach.
– Nasze rozwiązanie może zmienić dotychczasowe funkcjonowanie diagnostyki genetycznej. Chcemy upowszechnić dostęp do pewnej, szybkiej i przystępnej cenowo analizy. Nad naszym flagowym rozwiązaniem, tj. mobilnym analizatorem molekularnym Genomtec ID, pracujemy już drugi rok. Wiele kamieni milowych już za nami – wyjaśnia Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtecu.
Ostatnio spółka sfinalizowała wersję beta analizatora Genomtec ID. Posiada on także docelowy kształt.
– Jasno określony harmonogram i konsekwentna realizacja kolejnych etapów, przy wsparciu międzynarodowego partnera, pozwolą nam w pierwszej połowie 2022 r. skomercjalizować system, który wykorzystuje nasze autorskie, opatentowane rozwiązania. Emisja jest kolejnym krokiem do upublicznienia akcji Genomtecu na NewConnect, na którym chcielibyśmy zadebiutować w I kwartale 2021 r. – podkreśla Tokarski.