Medinice: Przejście wieńczy rok

To był ostatni, siódmy debiut na GPW tego roku. Biotechnologiczna spółka została 433. firmą notowaną na głównym rynku. Wcześniej, od września 2018 r., była notowana na NewConnect.

Publikacja: 31.12.2020 05:00

Medinice: Przejście wieńczy rok

Foto: materiały prasowe

Obecnie Medinice rozwija kilkanaście projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Europie, USA oraz na pozostałych globalnych rynkach. We wrześniu przeprowadziła nową emisję akcji wartą 12,2 mln zł. Celem było doprowadzenie głównych projektów przez badania przedkliniczne i kliniczne aż do etapu komercjalizacji.

– Certyfikacja i komercjalizacja to proces wymagający czasu i znacznych nakładów, ale potencjał rynku jest ogromny. Sam rynek ablacji arytmii serca to blisko 3 mld USD, co podnosi wycenę transakcyjną technologii porównywalnych do naszych projektów do poziomu 100–350 mln USD. Debiut na głównym rynku GPW umożliwi wejście do grona naszych akcjonariuszy większych funduszy inwestycyjnych, które z zasady nie inwestują na NewConnect, a z zainteresowaniem śledzą nasze sukcesy od kilku kwartałów – mówi Sanjeev Choudhary, prezes i główny akcjonariusz Medinice. W środę po południu akcje firmy taniały o 5 proc., jej kapitalizacja sięga 94,3 mln zł. gbc

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Medycyna i zdrowie
Captor z niższą wyceną i pozytywną rekomendacją
Medycyna i zdrowie
Pozytywne wieści z Mabionu. Kurs rośnie
Medycyna i zdrowie
Dobre wieści z Urteste. Kurs w górę
Medycyna i zdrowie
Synthaverse stawia na ekspansję
Medycyna i zdrowie
Synthaverse z rekordowymi przychodami
Medycyna i zdrowie
Mercator pochwalił się zyskiem netto