Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.03.2021 05:00 Publikacja: 30.03.2021 05:00
Foto: Adobestock
Wzmożona aktywność kupujących była odpowiedzią na informację o podpisaniu przez spółkę umowy z chińskim Guangdong Sunho Pharmaceutical na produkcję pierwszej partii kandydata na lek onkologiczny PolEpi. Umowa jest jednym z kluczowych etapów pośrednich w procesie uzyskania przez NanoVelos – spółkę zależną NanoGroup – leku na raka jajnika.
Zgodnie z umową produkcja ma zostać zakończona w terminie 30 dni po zakończeniu optymalizacji procesu liofilizacji oraz skompletowaniu wszystkich akcesoriów i składników. NanoVelos zakłada, że produkcja zostanie zakończona do końca września 2021 r. Zamówione przez NanoVelos materiały są niezbędne do zakończenia badań przedklinicznych i rozpoczęcia badań klinicznych w kierunku leczenia raka jajnika u pacjentów. Pierwszą fazę badań klinicznych przeprowadzi Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Spółka przeprowadziła już badania in vitro i in vivo, przetestowała dziesięć różnych substancji aktywnych oraz opatentowała nanoplatformę do transportu aktywnych substancji farmaceutycznych. Według spółki badania in vivo na modelu zwierzęcym wskazują na wysoki potencjał terapeutyczny leku. Po ostatecznych badaniach toksykologii na zwierzętach w 2021 r. rozpoczną się badania na ludziach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas