Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.06.2021 05:07 Publikacja: 11.06.2021 05:07
Grzegorz Stefański, prezes Urteste.
Foto: materiały prasowe
W perspektywie kolejnych dwóch lat spółka nie wyklucza kolejnej emisji akcji i debiutu na rynku głównym GPW. Spodziewane wpływy z oferty to ok. 9,1 mln, które spółka planuje przeznaczyć głównie na prace badawczo-rozwojowe, ochronę patentową testów oraz wyposażenie nowego laboratorium.
Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania z próbek moczu chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Przyjęty przez Urteste model biznesowy zakłada sprzedaż technologii lub udzielenie wyłącznej licencji dużemu międzynarodowemu graczowi rynkowemu. – Planujemy zacząć rozmowy z potencjalnymi partnerami za około rok, a w perspektywie dwóch–trzech lat myślimy o komercjalizacji. Celem są duże firmy diagnostyczne z rozbudowaną siecią sprzedaży testów albo takie, które już dziś są liderami w diagnostyce nowotworów lub zamierzają wejść na ten rynek z nową technologią. Praktyka pokazuje, że zainteresowanie takimi spółkami jak nasza znacząco wzrasta po przystąpieniu do badania klinicznego – wyjaśnia Grzegorz Stefański, prezes Urteste.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas