Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.10.2021 05:07 Publikacja: 05.10.2021 05:07
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Do tej grupy wkrótce dołączy Poltreg, który w poniedziałek podał kilka informacji dotyczących planowanego IPO. Zamierza pozyskać ponad 130 mln zł na kontynuację badań klinicznych, budowę centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium.
Największymi akcjonariuszami Poltregu są fundusze: Paan Capital ma ponad 26 proc. głosów, a Venture FIZ ponad 23 proc. Z kolei założyciele spółki i twórcy tzw. metody TREG (na niej bazuje spółka) – Piotr Trzonkowski, Natalia Marek-Trzonkowska oraz Małgorzata Myśliwiec – mają w sumie prawie 30 proc. Planowana oferta publiczna będzie obejmować nie więcej niż 1 332 414 nowych akcji serii M oraz nie więcej niż 335 407 istniejących walorów. Jeśli wszystkie papiery zostaną sprzedane, to po IPO stanowić będą 35,76 proc. kapitału, uprawniającego do 32,38 proc. głosów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas