HURTIMEX S.A. - Zakup przez Hurtimex S.A. udziałów w nieruchomości.
Aktualizacja:
02.12.2021 15:52
Publikacja:
02.12.2021 15:52
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | 13 | / | 2021 | | |
| 2021-12-02 | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | |
| HURTIMEX S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Zakup przez Hurtimex S.A. udziałów w nieruchomości. | |
| | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. | |
| | | | | | | | | |
| Zarząd Hurtimex S.A. „Emitent” „Spółka” informuje, że jako kupująca w dniu 01.12.2021 roku zawarła z osobami fizycznymi warunkową umowę sprzedaży udziałów w zabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Łodzi przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 38, oznaczonej jako działka gruntu nr 107 o powierzchni 743 m2 za łączną kwotę 830.000,00 zł. Udziały w nieruchomości zostały nabyte w ten sposób, że Spółka kupiła: - od akcjonariusza Jarosława Kopeć Prezesa Zarządu Spółki 59/320 udziałów za 207.500,00 zł - od akcjonariusza Marcina Kopeć Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki 59/320 udziałów za 207.500,00 zł - od akcjonariusza Krystyny Kopeć Członka Rady Nadzorczej Spółki 59/160 udziałów za 415.000,00 zł Umowa przeniesienia praw własności zostanie wykonana niezwłocznie pod warunkiem, że gmina Miasto Łódź nie skorzysta z przysługującego jej prawa pierwokupu. Zakup powyższych udziałów umożliwi Spółce swobodne władanie przedmiotową nieruchomością. Nieruchomość ta graniczy bezpośrednio z obecną nieruchomością Emitenta. W wyniku zakupu Spółka będzie właścicielem nieruchomości gruntowej w jednym obszarze o łącznej powierzchni 4.608,00 m2. Zakup nieruchomości umożliwi szersze wykorzystanie obiektów magazynowych należących do Spółki. Zapewnia ona dodatkowy bezpośredni dostęp do drogi z wykorzystaniem bramy wjazdowej wraz z możliwością swobodnego korzystania z rampy rozładunkowej. Umożliwia także poszerzenie infrastruktury, usprawniającej działania logistyczne niezbędne dla rozwijanej przez Hurtimex S.A. działalności handlowej w kanale e-commerce. Może także służyć jako dodatkowy, czy też rezerwowy plac składowy o charakterze tymczasowym | |
| MESSAGE (ENGLISH VERSION) | |
| | HURTIMEX SPÓŁKA AKCYJNA | | |
| | (pełna nazwa emitenta) | | |
| | HURTIMEX S.A. | | Lekki (lek) | | |
| | (skrócona nazwa emitenta) | | (sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie) | | |
| | 90-640 | | Łódź | | |
| | (kod pocztowy) | | (miejscowość) | | |
| | 28 Płk. Strzelców Kaniowskich | | 42 | | |
| | (ulica) | | (numer) | | |
| | (42) 639 15 61 | | (42) 639 15 77, (42) 637 24 47 | | |
| | (telefon) | | | (fax) | | |
| | finanse@hurtimex.com.pl | | www.hurtimex.com.pl | | |
| | (e-mail) | | | (www) | | |
| | 729 011 06 62 | | 004334784 | | |