Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Gino Rossi Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania zasad szczegółowych zawartych w zbiorze "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016"


Polityka informacyjna i komunikacja z inwestorami

I.Z.1.7. opublikowane przez spółkę materiały informacyjne na temat strategii spółki oraz jej wyników finansowych,
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Spółka nie publikowała materiałów informacyjnych na temat strategii. W przypadku dokonania takiej publikacji materiały z niej wynikające zostaną niezwłocznie zamieszczone na korporacyjnej stronie internetowej Spółki.

I.Z.1.9. informacje na temat planowanej dywidendy oraz dywidendy wypłaconej przez spółkę w okresie ostatnich 5 lat obrotowych, zawierające dane na temat dnia dywidendy, terminów wypłat oraz wysokości dywidend - łącznie oraz w przeliczeniu na jedną akcję,
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Spółka nie dokonywała wypłat dywidendy w okresie ostatnich 5 lat. W przypadku planowanej wypłaty Spółka zamieści na ten temat stosowne informacje.

I.Z.1.11. informację o treści obowiązującej w spółce reguły dotyczącej zmieniania podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych, bąd¼ też o braku takiej reguły,
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
W Spółce nie została sformułowana reguła dotycząca zmieniania podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych. Informacji o braku reguły jest umieszczana na korporacyjnej stronie internetowej.

I.Z.1.15. informację zawierającą opis stosowanej przez spółkę polityki różnorodności w odniesieniu do władz spółki oraz jej kluczowych menedżerów; opis powinien uwzględniać takie elementy polityki różnorodności, jak płeć, kierunek wykształcenia, wiek, doświadczenie zawodowe, a także wskazywać cele stosowanej polityki różnorodności i sposób jej realizacji w danym okresie sprawozdawczym; jeżeli spółka nie opracowała i nie realizuje polityki różnorodności, zamieszcza na swojej stronie internetowej wyjaśnienie takiej decyzji,
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Spółka nie posiada sformalizowanego dokumentu, wskazującego na stosowanie polityki różnorodności. Spółka jednocześnie podkreśla, iż decyzje personalne w Spółce podejmowane są na podstawie indywidualnych kwalifikacji i umiejętności z poszanowaniem polityki równych szans.

I.Z.1.16. informację na temat planowanej transmisji obrad walnego zgromadzenia - nie pó¼niej niż w terminie 7 dni przed datą walnego zgromadzenia,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W ocenie Spółki zarówno dotychczasowy przebieg walnych zgromadzeń jak i struktura akcjonariatu nie wskazuje na konieczność ani zasadność umieszczania na stronie internetowej zapisu przebiegu obrad walnego zgromadzenia w formie audio lub wideo.

I.Z.1.20. zapis przebiegu obrad walnego zgromadzenia, w formie audio lub wideo,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W ocenie Spółki zarówno dotychczasowy przebieg walnych zgromadzeń jak i struktura akcjonariatu nie wskazuje na konieczność ani zasadność umieszczania na stronie internetowej zapisu przebiegu obrad walnego zgromadzenia w formie audio lub wideo.

I.Z.2. Spółka, której akcje zakwalifikowane są do indeksów giełdowych WIG20 lub mWIG40, zapewnia dostępność swojej strony internetowej również w języku angielskim, przynajmniej w zakresie wskazanym w zasadzie I.Z.1. Niniejszą zasadę powinny stosować również spółki spoza powyższych indeksów, jeżeli przemawia za tym struktura ich akcjonariatu lub charakter i zakres prowadzonej działalności.
Nie ma zastosowania.
Akcje Spółki nie są zakwalifikowane do indeksów WIG20 lub mWIG40. Ponadto struktura akcjonariatu nie przemawia za prowadzeniem korporacyjnej strony internetowej w języku angielskim.


Zarząd i Rada Nadzorcza

II.Z.8. Przewodniczący komitetu audytu spełnia kryteria niezależności wskazane w zasadzie II.Z.4.
Nie ma zastosowania.
W Spółce nie funkcjonuje komitet audytu, funkcję komitetu audytu pełni rada nadzorcza.

II.Z.10.3. ocenę sposobu wypełniania przez spółkę obowiązków informacyjnych dotyczących stosowania zasad ładu korporacyjnego, określonych w Regulaminie Giełdy oraz przepisach dotyczących informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych;
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Rada nadzorcza po raz pierwszy dokona oceny przy zatwierdzaniu sprawozdania finansowego za 2016 rok.


Systemy i funkcje wewnętrzne

III.Z.2. Z zastrzeżeniem zasady III.Z.3, osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem, audyt wewnętrzny i compliance podlegają bezpośrednio prezesowi lub innemu członkowi zarządu, a także mają zapewnioną możliwość raportowania bezpośrednio do rady nadzorczej lub komitetu audytu.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Spółka nie ustanowiła odrębnego stanowiska audytu kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem czy compilance.

III.Z.3. W odniesieniu do osoby kierującej funkcją audytu wewnętrznego i innych osób odpowiedzialnych za realizację jej zadań zastosowanie mają zasady niezależności określone w powszechnie uznanych, międzynarodowych standardach praktyki zawodowej audytu wewnętrznego.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W Spółce nie wyodrębniono komórki audytu wewnętrznego.

III.Z.4. Co najmniej raz w roku osoba odpowiedzialna za audyt wewnętrzny (w przypadku wyodrębnienia w spółce takiej funkcji) i zarząd przedstawiają radzie nadzorczej własną ocenę skuteczności funkcjonowania systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1, wraz z odpowiednim sprawozdaniem.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W Spółce nie wyodrębniono komórki audytu wewnętrznego.

III.Z.5. Rada nadzorcza monitoruje skuteczność systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1, w oparciu między innymi o sprawozdania okresowo dostarczane jej bezpośrednio przez osoby odpowiedzialne za te funkcje oraz zarząd spółki, jak również dokonuje rocznej oceny skuteczności funkcjonowania tych systemów i funkcji, zgodnie z zasadą II.Z.10.1. W przypadku gdy w spółce działa komitet audytu, monitoruje on skuteczność systemów i funkcji, o których mowa w zasadzie III.Z.1, jednakże nie zwalnia to rady nadzorczej z dokonania rocznej oceny skuteczności funkcjonowania tych systemów i funkcji.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Spółka nie wyodrębnia w swojej strukturze odrębnych komórek odpowiedzialnych za zarządzanie ryzykiem, audyt lub kontrolę wewnętrzną. Z uwagi na strukturę i rozmiar Spółki funkcję kontroli sprawuje Zarząd w oparciu o informacje płynące z wyodrębnionych działów w Pionie Finansowym.


Walne zgromadzenie i relacje z akcjonariuszami

IV.Z.2. Jeżeli jest to uzasadnione z uwagi na strukturę akcjonariatu spółki, spółka zapewnia powszechnie dostępną transmisję obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W ocenie Spółki zarówno dotychczasowy przebieg walnych zgromadzeń jak i struktura akcjonariatu nie wskazuje na konieczność ani potrzebę transmisji obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.


Konflikt interesów i transakcje z podmiotami powiązanymi

V.Z.6. Spółka określa w regulacjach wewnętrznych kryteria i okoliczności, w których może dojść w spółce do konfliktu interesów, a także zasady postępowania w obliczu konfliktu interesów lub możliwości jego zaistnienia. Regulacje wewnętrzne spółki uwzględniają między innymi sposoby zapobiegania, identyfikacji i rozwiązywania konfliktów interesów, a także zasady wyłączania członka zarządu lub rady nadzorczej od udziału w rozpatrywaniu sprawy objętej lub zagrożonej konfliktem interesów.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Obecnie Spółka nie posiada regulacji wewnętrznych dotyczących konfliktu interesów. Spółka nie wyklucza wprowadzenie takiej regulacji w przyszłości.


Wynagrodzenia

VI.Z.2. Aby powiązać wynagrodzenie członków zarządu i kluczowych menedżerów z długookresowymi celami biznesowymi i finansowymi spółki, okres pomiędzy przyznaniem w ramach programu motywacyjnego opcji lub innych instrumentów powiązanych z akcjami spółki, a możliwością ich realizacji powinien wynosić minimum 2 lata.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Program motywacyjny został przyjęty przez akcjonariuszy uchwałą Walnego Zgromadzenia z 17 grudnia 2013 r., pod rządami poprzednio obowiązujących Dobrych Praktyk, nie przewidujących na datę przyjęcia programu takiej zasady.Program motywacyjny oparty na warrantach zakłada przyznanie pierwszej puli warrantów po zatwierdzeniu roku 2014 r., kolejne 3 pule warrantów są przyznawane po spełnieniu warunków programu w kolejnych latach obrotowych 2015 – 2017. Uprawnienie do objęcia Akcji serii I za dany Rok Realizacji Programu tj. realizacja warrantów subskrypcyjnych przez Uczestnika Programu może nastąpić najwcześniej po upływie dwunastu miesięcy od objęcia przez Uczestnika Programu Warrantów Subskrypcyjnych.


PL_GPW_dobre_praktyki_GINO_ROSSI_SA.pdf
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2016-01-29 13:44:40Tomasz MalickiPrezes Zarządu
2016-01-29 13:44:40Janusz SzymańskiCzłonek Zarządu