Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
sprzedało łącznie akcje o wartości przekraczającej 17,6 mld zł, w tym niemal 2,7 mld zł stanowiły nowe emisje. Największe IPO – biorąc pod uwagę tylko nowe akcje – przeprowadziły takie firmy jak Allegro, Huuuge, Onde, Cavatina, Vercom oraz Captor Therapeutics (wszystkie opisujemy w ramkach powyżej). W sumie nowe emisje, począwszy od 2020 r., przeprowadziło 13 debiutantów. To spółki, które weszły na parkiet w latach 2020–2021(w 2022 r. mieliśmy tylko przeprowadzki z NewConnect, a pod koniec 2023 r. zadebiutował Murapol, ale bez nowej emisji).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dynamika wzrostów na warszawskim parkiecie z I półrocza jest nie do powtórzenia, ale nadal widzę szansę na zwyżki w II półroczu – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Część inwestorów stwierdziła, że nie doważają Stanów, bo tam jest dziwny chaos polityczny, za to doważają resztę, która była wcześniej niedoważona, bo kapitał siedział w Stanach podczas hossy AI – mówi Daniel Kostecki, analityk CMC Markets.
Średnia wskazań maklerów mówi o tym, że w I półroczu 2025 r. udział inwestorów indywidualnych w obrotach wyniósł 13,4 proc. To wynik lepszy niż w całym 2024 r., ale branża maklerska raczej daleka jest od wielkiego entuzjazmu.
Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na GPW w I półroczu wyniósł nieco ponad 13 proc . – szacują przedstawiciele branży maklerskiej. Niby jest lepiej niż rok temu, ale potencjał nadal jest niewykorzystywany.
O obliczu I półrocza na rynkach w dużym stopniu zdecydował dolar - jego konsekwentne osłabienie, przypominające początek poprzedniej kadencji Trumpa, popchnęło w górę rynki wschodzące, na czym skorzystały też polskie akcje. Nasz Portfel edukacyjny notował półrocze najlepsze od... 2009 r.
Po rewelacyjnym pod względem stóp zwrotu I półroczu warszawskiej giełdy eksperci pozostają umiarkowanymi optymistami, jeśli chodzi o jej zachowanie w II połowie roku.