Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.06.2022 09:33 Publikacja: 12.06.2022 09:33
Jarosław Dominiak prezes zarządu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Foto: materiały prasowe
Znaliśmy na rynku jednostkowe próby stworzenia takich programów o charakterze systemowym, choć częściej były to namiastki zachęt stosowane przy okazji IPO. Prawdziwym przełomem okazała się inicjatywa, z którą do rynku i swoich akcjonariuszy tych obecnych, ale i przyszłych, wyszedł PKN Orlen, uruchamiając program „Orlen w Portfelu". Zainteresowanie, konstrukcja tej inicjatywy spowodowała, że tematem programów lojalnościowych zainteresowali się nie tylko akcjonariusze Orlenu, ale i grono innych spółek giełdowych. Do tego swoją aktywną rolę zaczęły dostrzegać w takich inicjatywach domy maklerskie, KNF opublikował swoje stanowisko w temacie programów lojalnościowych dla akcjonariuszy, a dwa miesiące temu swój akces do spopularyzowania takich działań zgłosiły organizacje środowiskowe oraz instytucje infrastrukturalne polskiego rynku kapitałowego, co zaowocowało porozumieniem na linii SEG–KDPW–SII, a GPW zdecydowała się na strategiczne wspieranie tej inicjatywy. Konkludując, jeśli dziś jakikolwiek emitent będzie rozważał uruchomienie swojego programu lojalnościowego, nie będzie musiał być pionierem, a zostanie wyposażony w szereg praktycznych informacji i będzie mógł liczyć na wsparcie swoich wysiłków przez grono licznych instytucji i organizacji gotowych pomóc w realizacje takiego zadania.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas