Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aleksandra Polak Adwokat, Partner w kancelarii B2R Law Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy
Dlaczego potrzebna była nowa regulacja?
Od 2017 r. duże spółki giełdowe zatrudniające ponad 500 osób zobowiązane są do ujawniania w sprawozdaniach finansowych informacji niefinansowych zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/95/UE w sprawie raportowania informacji niefinansowych (ang. Non-financial Reporting Directive, „NFRD"). NFDR ma zastosowanie do prawie 12 tys. przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Rynek z reguły z dwu-, trzykwartalnym wyprzedzeniem zaczyna dyskontować przyszłe zdarzenia w gospodarce, dawałoby nam to okolice lata czy też jesieni, wtedy ceny złota ponownie mogą zacząć się ożywiać – mówi Tomasz Gessner, główny analityk firmy Tavex.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to jedna z najważniejszych reform cyfryzacyjnych, która wkrótce zmieni sposób wystawiania i obiegu faktur w Polsce. Celem wprowadzanych zmian jest przede wszystkim uszczelnienie systemu VAT poprzez wprowadzenie centralnego systemu fakturowania w czasie rzeczywistym nadzorowanego przez organy administracji skarbowej. Podatników czeka więc rewolucja w zakresie fakturowania.
– Gdy inwestorzy zobaczyli, że złoto nie chce drożeć w sytuacji, gdy powinno drożeć, to gdy tylko sytuacja się nieco uspokoiła, złoto natychmiast zaczęło tanieć – mówi Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion.
Zbiorcza informacja o wykorzystywanych produktach emerytalnych, zebranych kwotach, ich wpływie na wysokość emerytury i wskazówki co zrobić z wypłaconymi na koniec pieniędzmi – tego zdaniem uczestników XIX Forum Funduszy brakuje dziś oszczędzającym.
Długą listę pomysłów na rozruszanie oszczędności gospodarstw domowych i przesunięcie ich na rynek kapitałowy pokazali uczestnicy Forum Funduszy w pierwszym dniu obrad. Było o obniżkach podatków i o ich podwyżkach. Był też plan na stopy procentowe.