NWZ Kolastyny ma zdecydować o prywatnej emisji do 4,5 mln akcji 27 VIII

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Kolastyny, zaplanowane na 27 sierpnia ma zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę do 4,5 mln zł w drodze prywatnej emisji akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszu, podała spółka w projektach uchwał.

Publikacja: 24.07.2009 14:11

Podwyższenie ma dokonać się w drodze emisji nie mniej niż 2.000.000 i nie więcej niż 4.523.494 sztuk akcji serii H o wartości nominalnej 1 zł każda.

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki następuje w drodze subskrypcji prywatnej. Pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru, w opinii zarządu leży w interesie spółki.

"Podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze prywatnej subskrypcji akcji serii H pozwoli na szybsze pozyskanie kapitału przez spółkę. Decyzja dotycząca prywatnej emisji akcji jest związana z chęcią pozyskania środków i dywersyfikacji źródeł finansowania działań podejmowanych przez Grupę Kolastyna. Tego typu rozwiązanie jest alternatywą dla kredytu bankowego, zwłaszcza na obecnym, trudnym rynku finansowym" - czytamy w uzasadnieniu zarządu.

Ponadto "propozycja pozyskania środków w drodze emisji prywatnej uzasadniona jest prostszą, szybszą oraz mniej kosztowną procedurą, co wynika chociażby z braku konieczności przygotowania prospektu"- czytamy dalej.

Zarząd Kolastyny rekomenduje ustalenie ceny emisyjnej akcji serii H w oparciu o aktualnie istniejący popyt na akcje spółki.

Akcje nowej emisji będą uczestniczyły w dywidendzie za rok 2009 to jest od 1 stycznia 2009 r.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF