Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.07.2021 05:00 Publikacja: 08.07.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
Tym razem inwestorów przekonały mocne wyniki czerwcowej sprzedaży – przychody dystrybutora autoczęści wzrosły o ponad 38 proc., osiągając 209 mln zł. W całym I półroczu sprzedaż zwiększyła się o ponad 38 proc., do prawie 1,1 mld zł. Chcąc wykorzystać rosnący popyt na części zamienne, spółka wyraźnie przyspieszyła z rozwojem sieci sprzedaży, co znajduje odzwierciedlenie w szybko rosnących przychodach.
– Grupa kontynuowała rozwój sieci dystrybucji, otwierając w I półroczu 11 nowych filii w Polsce. Otoczenie rynkowe, rosnący popyt na części samochodowe zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich nam sprzyja, nowo otwierane filie stosunkowo szybko uzyskują przychody pozwalające na pokrycie ich kosztów. Spodziewamy się w kolejnych okresach utrzymania silnego rynku sprzedaży części samochodowych – mówi Aleksander Górecki, prezes Auto Partnera. Zarząd liczy, że korzystne otoczenie w połączeniu z rozwojem organicznym pozwoli na kontynuowanie pozytywnego trendu w wynikach w kolejnych kwartałach. – Mamy potencjał, by nadal poprawiać sprzedaż i rentowność. Przyspieszony w tym roku rozwój sieci dystrybucji daje nam jeszcze większe pokrycie wszystkich regionów w Polsce i jest dodatkowym czynnikiem optymalizującym czas dostaw. Rosnące zainteresowanie kupnem aut używanych, ale także nowych, oraz dłużej eksploatowane pojazdy w czasie pandemii sprzyjają naszej branży – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas