W piątek w centrum uwagi ponownie była TP SA. Mogła się przyczynić do tego informacja o tym, że Kulczyk Holding ma opcję sprzedaży ponad 13% jej akcji France Telecom po ok. 35 zł. Duży popyt na walory TP SA w pewnym momencie doprowadził do wzrostu ich kursu prawie o 7%. Na zakończenie notowań spółka została jednak przeceniona o 0,6%.

Wyniki finansowe Elektrimu oraz informacja o objęciu postępowaniem układowym ponad 2,3 mld zł były obojętne dla notowań. W piątek, tak jak dzień wcześniej, jego kurs stał w miejscu. Nie zmieniła się też wycena PKN ORLEN. Inwestorzy, którzy od dawna spodziewali się informacji o dywidendzie w Pekao SA przecenili bank o 0,8%. Dalej, po słabych wynikach, spada BPH PBK (-4%). Część czwartkowych strat odrobił natomiast BIG-BG (+4,1%).

KGHM po ujawnieniu dużych strat za 2001 r. wzrósł o 2,3%. Inwestorzy uznali, że po utworzeniu tylu rezerw spółka "wyczyściła" swój bilans i przy rosnących cenach miedzi ten rok może zakończyć zyskiem. Notowaniom KGHM pomogła też informacja o umocnieniu pozycji koncernu w radzie nadzorczej Polkomtela (ma aż 2 przedstawicieli), której szefem został prezes Speczik.

Największy wzrost kursu, o 16%, odnotował Efekt, który w ostatnich tygodniach został przeceniony o ok. 50%. Doszło to tego przy pięciokrotnie wyższej wartości obrotów. Jeden z większych spadków, o 4,2%, odnotował natomiast Optimus.