Grupa Kęty, zajmująca się produkcją wyrobów z aluminium, zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tychach. Hala i magazyn o łącznej powierzchni około 5 tys. mkw. będą własnością istniejącej w SSE spółki zależnej Alupol. Około 80% wydatków giełdowa firma poniesie w 2004 r., a pozostałe rok później.
Szersza oferta
- Zakład uruchomimy na początku 2005 r. Osiągnie pełne moce produkcyjne w 2007 r. Spodziewamy się, że jego przychody ze sprzedaży wyniosą wtedy około 70 mln zł - powiedział Dariusz Mańko, wiceprezes Kęt. Firma chce produkować opakowania jednowarstwowe oraz laminaty wielowarstwowe z nadrukiem w oparciu o nową technologię.
- Ze względu na konkurencję, na razie nie zdradzimy szczegółów. Nabywcami nowych wyrobów będą w większości nasi dotychczasowi klienci. Poszerzymy z nimi współpracę - stwierdził D. Mańko. Dodał, że nowe produkty pozwolą też na pozyskanie kolejnych klientów z branży spożywczej i chemicznej. Zarząd Kęt, pomimo budowy zakładu, nadal jest zainteresowany przejęciem firmy z branży, jeżeli nadarzy się ku temu okazja. Na ewentualną inwestycję kapitałową firma zaciągnęłaby kredyt.
Wyniki rosną