Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Daewoo--FSO przyjęło w piątek uchwałę w sprawie programu restrukturyzacji spółki. Jego główne założenia pokrywają się z wcześniejszymi planami firmy. Działania naprawcze zakładają m.in. poszukiwanie inwestora strategicznego lub innych potencjalnych partnerów.
Niedawno wiceminister gospodarki Jacek Piechota zapowiedział, że po WZA Daewoo-FSO, resort skarbu wyśle zaproszenia do potencjalnych inwestorów zainteresowanych współpracą z firmą. - Rozmawiamy z kilkoma partnerami, w tym z MG Rover - powiedział w piątek Janusz Woźniak, członek zarządu FSO. Mają też być prowadzone rozmowy z GM DAT (joint venture GM i Daewoo Motor) o przedłużeniu praw do produkcji matiza i lanosa, a ich finalizacja planowana jest do końca I kwartału 2004 roku. Prawa te wygasają w październiku 2004 roku.
W sobotę odbędzie się kolejne NWZA spółki, które ma podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję akcji serii C, która będzie skierowana do Daewoo Motor. W ten sposób kapitał ma być zwiększony do 5,4 mld zł, z 4,3 mld zł.