Reklama

Klub SLD nie będzie rozmawiać w czwartek o prywatyzacji, prezydium o 14.00

Warszawa, 18.03.2004 (ISB) - Nadzwyczajne posiedzenie Klubu Parlamentarnego Sojuszu lewicy Demokratycznej (SLD) nie jest konieczne, ponieważ rząd zgodził się z sugestiami klubu i odstąpił od sprzedaży grupy energetycznej G-8, a minister skarbu nie połączy PKN Orlen SA z Grupą Lotos SA, powiedział agencji ISB w czwartek Bronisław Cieślak, rzecznik SLD.

Publikacja: 18.03.2004 09:06

"W tej chwili - z tego, co wiem - klub się nie zbierze. Nie ma połączenia Orlenu z Lotosem - jest już decyzja, że będzie kontynuowana ścieżka wprowadzenia Lotosu na giełdę, a w kwestii statutu Orlenu zachowane będzie status quo. Poinformował o tym pan [minister skarbu Zbigniew] Kaniewski" - powiedział ISB Cieślak. Podkreślił, że w takiej sytuacji nie jest konieczne zwoływanie posiedzenia klubu, o czym mówiono w środę. "Najważniejsza była jednak kwestia sprzedaży G-8" - dodał.

Minister skarbu poinformował w środę w komunikacie, że odstąpił od sprzedaży największej w Polsce grupy dystrybutorów energii elektrycznej G-8. Jedynym oferentem wciąż zainteresowanym grupą była El-Dystrybucja, kontrolowana przez prywatnego biznesmena Jana Kulczyka.

Cieślak jednocześnie poinformował, że w czwartek o godz. 14:00 zbierze się Prezydium Klubu Parlamentarnego SLD.

"Prezydium będzie rozmawiało o wewnętrznej sytuacji SLD" - powiedział Cieślak.

Czwartkowe media podały, że szef SLD Krzysztof Janik zażądał dymisji Premiera Leszka Millera. Jednak, według sekretarza generalnego SLD Marka Dyducha - cytowanego przez ?Gazetę Wyborczą" - Miller nie zrezygnuje w marcu ze względu na zobowiązania międzynarodowe.

Reklama
Reklama

W obliczu gwałtownego spadku poparcia społecznego dla SLD głosy domagające się zmian w rządzie - w tym przede wszystkim ustąpienia Millera - są już w Sojuszu powszechne, jedyną niewiadomą pozostaje termin, w jakim miałoby do nich dojść. Marszałek Sejmu Marek Borowski chce rozmów na ten temat po wejściu Polski do Unii Europejskiej 1 maja, Prezydent Aleksander Kwaśniewski chce zaczekać do wyborów do Parlamentu Europejskiego 13 czerwca, ale część polityków koalicyjnych domaga się podjęcia kroków w trybie natychmiastowym. (ISB)

mk/tom

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama