Agencja podała, że w środę umowy inwestycyjne w tej sprawie podpisały z rządem polskim następujące firmy: Heesung Electronics, LG Innotek, Dong Yang Electronics, LG Chem, Ohsung Display i Dae Yang Electronics.
"Dzięki inwestycjom sześciu nowych firm koreańskich powstanie 7 tys. miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.
Decyzja koreańskich inwestorów o budowie fabryki zapadła po tym, jak na początku września firma LG Philips LCD podpisała z polskim rządem umowę inwestycyjną przewidującą budowę w podwrocławskich Kobierzycach fabryki modułów ciekłokrystalicznych LCD do telewizorów i monitorów.
Łączna wartość inwestycji koncernu LG Philips LCD wyniesie 429 mln euro do 2011 roku i da zatrudnienie w regionie dla 12 tys. osób.
LG Philips LCD planuje rozpoczęcie budowy fabryki w pierwszej połowie 2006 roku, a pierwsze moduły zjadą z taśmy produkcyjnej rok później.