Spółka poinformowała o tym dopiero w piątek. Pewnym zaskoczeniem jest to, że rada zdecydowała się ograniczyć pulę stanowisk do obsadzenia - po jej grudniowych decyzjach w zarządzie gazowego monopolisty były bowiem cztery wakaty. Zrezygnowano z poszukiwania wiceprezesa, który zajmowałby się restrukturyzacją grupy kapitałowej PGNiG. Rada chce nadal zatrudnić wiceprezesów odpowiedzialnych za sprawy ekonomiczno-finansowe i techniczno--inwestycyjne.
Ogłoszenie o warunkach, jakie powinni spełniać kandydaci, ukaże się w poniedziałek w dzienniku "Rzeczpospolita". Nie wiadomo, kiedy zarząd PGNiG zostanie uzupełniony - spółka poinformowała jedynie, że postępowanie kwalifikacyjne będzie przebiegać zgodnie z regulaminem (nie podając go).
Poprzednie postępowanie po trzech tygodniach od opublikowania ogłoszenia, mimo wielu kandydatur, rada zakończyła bez rozstrzygnięć.
PAP