Coraz częściej leasingiem można finansować nieduże transakcje, dotyczące nieruchomości o wartości np. kilkaset tysięcy zł. - Jeszcze kilka lat temu tylko jedna firma oferowała kompleksową obsługę przedsiębiorcom zainteresowanym leasingiem nieruchomości. Teraz dwie firmy - ING Lease i LHI Leasing - specjalizują się w tym segmencie, wiele natomiast poszerzyło o nieruchomości swoją ofertę - zauważył Witold Drożdż, dyrektor biura Związku Przedsiębiorstw Leasingowych.
Szanse wynikają
z dobrej koniunktury
Szanse na rozwój stwarza przede wszystkim dobra koniunktura gospodarcza. Robert Staniszewski, dyrektor marketingu Pekao Leasing, poinformował, że w tym roku będzie zrealizowanych kilka transakcji o znacznej wartości, w tym dotyczących powierzchni magazynowych. - Firma korzysta z faktu, że ceny tych powierzchni w Polsce są niższe niż w Czechach i na Węgrzech - skomentował.
Popularność zyskał leasing zwrotny. Polega on na odkupieniu od przedsiębiorcy posiadanej przez niego nieruchomości i oddanie mu jej w użytkowanie na zasadzie leasingu. Zaletą transakcji opartych na tym rodzaju finansowania jest możliwość uwolnienia środków i ponowne ich zainwestowanie. Leasing zwrotny jest wybierany najczęściej przez klientów Raiffeisen Leasing, ING Lease oraz wszystkich klientów Pekao Leasing.