Poprawę koniunktury sygnalizuje 28% badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 12% (w maju odpowiednio: 30% i 13%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie oceniany był w czerwcu pozytywnie i wyniósł plus 32 wobec plus 27 miesiąc wcześniej. Wśród badanych przedsiębiorstw 38% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 6% - jej pogorszenie (w kwietniu odpowiednio 35% i 8%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Natomiast ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany był w maju negatywnie i wyniósł minus 3 wobec minus 2 w maju. Wśród badanych przedsiębiorstw 19% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 22% - jej pogorszenie (w maju odpowiednio 19% i 21%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. (ISB)

amo/tom