Reklama

W poniedziałek na rynku walutowym lekka stabilizacja

Warszawa, 06.11.2006 (ISB) - Początek tygodnia na rynku walutowym może przynieść lekką stabilizację polskiej waluty. Zdaniem analityków, dzisiejsze notowania uzależnione będą od kursu eurodolara.

Publikacja: 06.11.2006 09:01

"W piątek złoty wyraźnie zyskał, prawdopodobnie za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który mógł uspokoić inwestorów, że nie będzie zawirowań politycznych" - ocenia Marek Rogalski z TMS Brokers.

W poniedziałek rano złoty również zyskał, głównie za sprawą wypowiedzi wicepremier Zyty Gilowskiej, która poinformowała, że Polska będzie gotowa do wejścia do strefy euro za 3,5 roku.

Zdaniem analityka, dzisiaj polska waluta będzie pod wpływem eurodolara.

"W naszej opinii euro utrzyma się na dotychczasowym poziomie, natomiast dolar może nieznacznie się umocnić" - powiedział Rogalski.

W poniedziałek ok. godz. 9:45 euro wyceniano na 3,0190, natomiast dolar kosztował 3,8360. (ISB)

Reklama
Reklama
Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama