Jednak WLR umożliwi spółce wejście na rynek stacjonarnej telefonii na znacznie większą skalę, dzięki wykorzystaniu infrastruktury TP. W planach Polkomtela jest też oferowanie na liniach TP SA szerokopasmowego dostępu do internetu (bitsream acces) jak robią to już Netia i GTS Energis.
UKE zdecydował, że Polkomtel otrzyma 46,99% hurtowego upustu na zakup abonamentu telefonicznego od TP SA.
"Ustala się, że podstawą do rozliczeń pomiędzy Polkomtel i TP za udostępnione łącze analogowe oraz pozostałe usługi (?) będzie cena referencyjna obliczona w wysokości 37,83 zł (?) podstawą do rozliczeń za udostępnione łącze cyfrowe (ISDN) oraz pozostałe usługi, będzie cena referencyjna w wysokości 55 zł. Zobowiązuje się TP do udzielania Polkomtel opustu hurtowego w wysokości 46,99% wobec ceny referencyjnej" - głosi decyzja regulatora.
"Zobowiązuje się strony do uruchomienia usługi podstawowej (nieobejmującej numerów specjalnych) w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia niniejszej decyzji zmieniającej umowę" - czytamy w decyzji.
Polkomtel SA jest piątym operatorem, dla którego prezes UKE ustalił zasady hurtowego dostępu do sieci TP. Decyzje w zakresie usługi WLR zostały już wydane dla Tele2 Polska, GTS Energis, Telefonii Dialog oraz Premium Internet.