Warszawski Anwim zajmuje się sprzedażą paliw od prawie 15 lat. Dziś jest - według danych Polskiej Izby Paliw Płynnych - drugim po J&S Energy graczem na rynku hurtu benzyny i oleju napędowego w kraju. W sektorze lekkiego oleju opałowego zajmuje nawet pierwsze miejsce.
24 bazy paliw, 50 cystern
Spółka dysponuje 24 bazami paliw na terenie całego kraju i współpracuje na stałe z ponad 500 odbiorcami: od zachodnich koncernów paliwowych, po prywatne stacje benzynowe i firmy transportowe. Ponadto ma też dwie własne stacje: w Warszawie i Czechowicach-Dziedzicach. Anwim należy w 93 proc. do Esppolu, jednej z największych polskich firm zajmujących się transportem paliw, posiadającej 50 nowoczesnych cystern. Strategiczna współpraca z właścicielem to spory atut Anwimu.
W lutym tego roku przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną i teraz myśli o dalszej drodze rozwoju. - Poszukujemy doradcy inwestycyjnego, bo zastanawiamy się nad przyszłością firmy - mówi Beata Polikarska, prezes Anwimu. - Myślę, że decyzje w tej sprawie podejmiemy w ciągu najbliższego roku - dodaje. Przyznaje, że jednym z możliwych wariantów jest wejście spółki na GPW, ale nie chce na razie mówić nic więcej na ten temat. - Jeśli zapadłaby decyzja o giełdowym debiucie, byłby on możliwy najwcześniej w 2009 r. - mówi prezes.
Zyski i przychody w górę