GUS: Inflacja wyniosła w marcu 2,5% r/r, powyżej oczekiwań

Warszawa, 13.04.2007 (ISB) - Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu o 0,5% w porównaniu do lutego, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 2,5%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w piątek.

Aktualizacja: 22.02.2017 13:03 Publikacja: 13.04.2007 14:21

W lutym inflacja roczna wyniosła 1,9% wobec 1,6% w styczniu.

W marcu największy wzrost odnotowano w kategorii " żywność, napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wyroby tytoniowe " - o 3,8% w ujęciu rocznym.

Ceny w kategorii "mieszkanie" wzrosły w marcu o 0,2% wobec poprzedniego miesiąca i zwiększyły się o 3,6% w ujęciu rocznym.

Ceny transportu wzrosły o 2,5% w ujęciu miesięcznym i wzrosły o 2,0% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Ekonomiści ankietowani przez agencję ISB spodziewali się, że inflacja w marcu ukształtuje się na poziomie 2,3-2,4%, przy średniej 2,4%. Według resortu finansów, wskaźnik ten powinien wynieść 2,4% r/r. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego