Na GPW oczekiwana stabilizacja, raczej bez spadków w środę

Warszawa, 03.04.2008 (ISB/ X-Trade) - Środowa sesja na GPW mogła mocno rozczarować. Silne wzrosty na Wall Street dzień wcześniej, kontynuowane następnie w Azji oraz z mniejszą dynamiką w Europie, nie znalazły przełożenia na analogiczne zachowanie warszawskich indeksów. Ten rozczarowujący przebieg wczorajszych notowań, będzie w dniu dzisiejszym rodził sporą niepewność wśród rodzimych inwestorów. Główne indeksy powinny otworzyć się na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcie.

Aktualizacja: 28.02.2017 00:41 Publikacja: 03.04.2008 10:24

Z uwagi na brak nowych podażowych impulsów, raczej nie należy zakładać spadków w kolejnych godzinach. Bardziej prawdopodobna jest stabilizacja w oczekiwaniu na popołudniowe, istotne dane makroekonomiczne z USA.

Inwestorzy dowiedzą się dziś jak w ostatnim tygodniu kształtowała się liczba noworejestorwanych bezrobotnych w USA (prognoza: 360 tys.) oraz poznają indeks ISM-usługi opisujący aktywność w amerykańskim sektorze usług (prognoza: 49,2 pkt.).

Sytuacja techniczna na wykresach indeksów WIG20 i WIG w dalszym ciągu pozostaje dobra. W obu przypadkach aktualne pozostają liczne wstępne sygnały kupna wygenerowane w ostatnich tygodniach. W dalszym ciągu więc wzrosty są znacznie bardziej prawdopodobne niż spadki. Niewykluczone, że w sytuacji poprawiającego się klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach, wzrosty mogą przyjąć dynamiczny charakter.

W środę WIG20 zakończył sesję na poziomie 3.013,53 pkt po spadku o 0,51%, zaś WIG spadł o 0,08% do 48.548,05 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,65 mld zł.

Marcin R. Kiepas, analityk X-Trade Brokers DM

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego