Szybko rośnie rynek internetowych reklam

Aktualizacja: 26.02.2017 13:15 Publikacja: 10.09.2008 05:59

O 35-40 proc. wzrosnąć ma w tym roku, według Agory, wartość rynku reklamy internetowej.

- W kolejnych dwóch latach tempo może spaść ze względu na efekt bazy, ale według szacunków Zenith Optimedia, rynek nadal będzie zwiększał się o około 30 proc. - powiedział Tomasz Józefacki, dyrektor pionu internet w medialnej grupie.

Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", zgodnie z przyjętą strategią, zamierza zwiększać obecność w sieci, co powinno przełożyć się na wyższy udział przychodów z tego źródła w całości sprzedaży. Obecnie koncern zarządza 65 witrynami internetowymi.

- W kręgu naszego zainteresowania pozostają takie kategorie tematyczne, jak finanse i gospodarka, rozrywka i styl życia, serwisy wideo oraz sportowe i adresowane do młodzieży - zapowiedział Józefacki.

Nie chciał zdradzić, o ile mogą wzrosnąć przychody internetowe Agory. W II kwartale wpływy z tego źródła wyniosły 13,4 mln zł i były o 113 proc. wyższe niż rok wcześniej. W tym samym okresie rynek powiększył się o 39 proc.

Przedstawiciel Agory powiedział, że w przypadku internetu spółka skoncentruje się na organicznym wzroście, ale nie wyklucza przejęć. W dłuższym terminie serwis Gazeta.pl - największy produkt Agory w sieci - chce być w pierwszej trójce portali w Polsce. Obecnie jest piąty.

PAP

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego