Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Piotr Sobków (na zdjęciu), członek zarządu IDM, zapewnia, że jej członkowie są dobrze przygotowani do wytycznych autorstwa KNF dowodzonej przez Andrzeja Jakubiaka.
Czas minął. Piątek był ostatnim dniem na wdrożenie przez brokerów wytycznych KNF dotyczących świadczenia usług na rynku OTC, czyli m.in. na platformach foreksowych. Kto tego nie zrobił, musi się liczyć z karami. Polscy brokerzy zapewniają jednak, że na nowe regulacje są dobrze przygotowani, chociaż nie ukrywają, że mają do nich zastrzeżenia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsze trzy miejsca w tegorocznym rankingu największych spółek technologicznych Europy Środkowo-Wschodniej zajęły estoński fintech Wise oraz InPost i Allegro - spółki z Polski.
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski