Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Analizy spółki wskazują, że niektóre państwa azjatyckie w wyniku zmian zarobią nawet o 33 proc. mniej, niż gdyby katastrofa klimatyczna nie doszła do skutku. – Nasza analiza ma za zadanie pokazać, jakie koszty poniesie światowa gospodarka, jeśli państwa nie podejmą bardziej zdecydowanych działań w zakresie klimatu – stwierdził Patrick Saner, odpowiedzialny w Swiss Re za globalne prognozy makroekonomiczne.
Według wyliczeń spółki, jeśli tempo wzrostu temperatury utrzyma się na obecnym poziomie, w 2050 r. Ziemia będzie cieplejsza o 2,6 stopnia Celsjusza. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.
Rosja może stracić w Baku i w Erywaniu nie tylko wpływy polityczne, ale również biznesowe i kulturowe. W Armenii już przyjęto uchwałę, która znacznie ułatwi przejmowanie rosyjskich biznesów ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego.
Komisja Europejska powróciła do negocjacji umowy o wolnym handlu z Australią. Trwają konsultacje z eksporterami.
Najbogatszy miliarder świata poszedł na kurs kolizyjny z Trumpem i republikanami. Postanowił więc założyć własną partię polityczną. Inwestorzy obawiają się, że znów będzie on miał zbyt mało czasu, by zająć się rozwojem Tesli oraz innych swoich spółek.