Saudyjska giełda Tadawul oświadczyła, że handel został tymczasowo zawieszony z powodu nieoczekiwanego problemu technicznego poza kontrolą operatora. Na tym parkiecie notowanych jest 200 spółek o łącznej kapitalizacji rynkowej około 2,6 bln USD, w tym największa na świecie firma naftowa Saudi Aramco.
Handel na kilku giełdach na całym świecie był w ciągu ostatniego roku zakłócany. Niemiecki operator Deutsche Boerse został dotknięty dwiema poważnymi awariami: w kwietniu i lipcu 2020 r., które utrudniały handel instrumentami pochodnymi i akcjami w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. na Węgrzech, w Czechach, Austrii, Chorwacji i Słowenii. Obie awarie były spowodowane wadliwym oprogramowaniem, za które odpowiadał podmiot zewnętrzny.
Błąd spowodowany przez zewnętrznego dostawcę technologii spowodował również awarię na Bolsa Mexicana de Valores, głównym parkiecie Meksyku, która pod koniec ubiegłego roku musiała podczas jednej z sesji zamknąć handel kilka godzin wcześniej.
Z kolei na początku października giełda tokijska doświadczyła najgorszej awarii w swojej historii. Obroty były na niej zawieszone przez cały dzień z powodu awarii sprzętu obsługującego system elektroniczny. Próba obejścia awarii za pomocą przełączenia na sprzęt zapasowy nie powiodła się. Była to najdłuższa awaria od czasu przejścia giełdy na w pełni elektroniczny system transakcyjny w 1999 r.
W październiku również na giełdzie Euronext problem z oprogramowaniem spowodował awarię. W efekcie handel akcjami i instrumentami pochodnymi został wstrzymany na kilka godzin. Euronext również w 2019 oraz 2018 r. miał problemy z systemem. dos