Reklama
Rozwiń

Dużo szybszego wzrostu płac nie zobaczymy

W II kwartale wynagrodzenia w przedsiębiorstwach rosły średnio w tempie 7,4 proc. rok do roku, najszybciej od blisko dekady.

Publikacja: 18.07.2018 05:07

Dużo szybszego wzrostu płac nie zobaczymy

Foto: www.sxc.hu

W czerwcu, jak podał we wtorek GUS, przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się o 7,5 proc. rok do roku, po zwyżce o 7 proc. w maju. Ankietowani przez „Parkiet" ekonomiści przeciętnie spodziewali się powtórki majowego wyniku.

W kwietniu płace w sektorze przedsiębiorstw wzrosły jeszcze bardziej, o 7,8 proc. rok do roku. Ale patrząc na czerwcowy odczyt w nieco szerszej perspektywie, wzrost płac wydaje się nabierać rozpędu. Średnio w minionych trzech miesiącach dynamika wynagrodzeń wynosiła 7,4 proc. rocznie. Tak wysoka po raz ostatni była w styczniu 2009 r.

Pozostało jeszcze 81% artykułu
Black Month- zestaw zasilający inwestycje!

Kup roczny dostęp do PARKIET.COM i ciesz się dodatkowym dostępem do serwisu RP.PL i The New York Times na 12 miesięcy.

Reklama
Gospodarka krajowa
GUS potwierdził: inflacja w październiku spadła najniżej od ponad roku
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Gospodarka krajowa
Rusza „Plan Domańskiego", będą miliardy na innowacje
Gospodarka krajowa
Najsilniejszy wzrost gospodarczy od trzech lat
Gospodarka krajowa
Tyle zarobili członkowie zarządu NBP w 2024 r. Bank centralny podał kwoty
Gospodarka krajowa
Są nowe dane GUS o PKB Polski. Wzrost gospodarczy najwyższy od trzech lat
Gospodarka krajowa
Kto zasiądzie w Radzie Fiskalnej? Sejm wybiera ekspertów ds. budżetu
Reklama
Reklama