Wczorajszy atak popytu w końcówce dnia wyniósł indeks WIG20 powyżej poziomu 2800 pkt. Patrząc na środowy poranek wydaje się, że dzisiaj głównym zadaniem będzie utrzymanie tego poziomu. Od początku dnia nasz rynek notuje bowiem symboliczne zmiany. WIG20 po godzinie handlu zyskiwał około 0,1 proc. Świetnie zaś prezentował się mWIG40, który rósł o ponad 1 proc., a główna w tym zasługa akcji Asseco Poland, które po publikacji wyników zyskiwały na wartości ponad 8 proc. Dla porządku dodajmy, że sWIG80 zyskiwał w tym samym czasie około 0,3 proc.

Problem z obraniem kierunku mają także inne europejskie indeksy. DAX był z rana jedynie 0,2 proc. na plusie.  Podobną zwyżkę notował CAC40. Dużo więcej optymizmu było widać wczoraj na Wall Street. Amerykanie wrócili do handlu po dniu przerwy i zrobili to z przytupem. S&P 500 zyskał bowiem ponad 2 proc., a Nasdaq urósł niemal 2,5 proc. -   Na plusie zamykały się wszystkie sektory, nawet najsłabsza energetyka zyskiwała 0,84 proc., spadały tylko 34 spółki głównego indeksu. O 2,53 proc. drożało Apple, wymazując większość strat z piątku, w czołówce tabeli znalazły się m.in. Tesla (6,94 proc.) i AMD (3,85 proc.), spółki Magnificent 7 zyskały koszykowo 2,92 proc., przed wynikami o 3,21 proc. drożała Nvidia – wskazuje Kamil Cisowski, analityk DI Xelion.

Mieszane nastroje panowały na rynkach azjatyckich. Mocno zaprezentował się Kospi, który urósł prawie 1,3 proc. Hang Seng przed zakończeniem sesji tracił z kolei 0,5 proc. Na „zero” dzień zakończył Nikkei225.

Nvidia w centrum uwagi

Dzisiaj najważniejszymi wydarzeniami z perspektywy inwestorów będzie publikacji zapisków z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, a przede wszystkim wyniki finansowe Nvidii, które zostaną opublikowane po zakończeniu sesji na Wall Street. -  Optymizm inwestorów jest podsycany przez rekordowe umowy eksportowe giganta półprzewodników, które są częścią trwających negocjacji handlowych między partnerami z USA. Od początku wojny handlowej na początku kwietnia akcje Nvidii wzrosły o ponad 43 proc. i obecnie są notowane blisko swoich rekordowych poziomów – zwracają uwagę analitycy XTB.