Najbliższe dni zapewne przesądzą o statusie minimum wyznaczonego 23 kwietnia br. Jeśli zwyżka będzie kontynuowana, to będzie mogło dojść do próby pokonania szczytu z 11 kwietnia. Gdyby do tego doszło, można byłoby założyć, że minimum z 23 kwietnia zakończyło trend spadkowy. Wtedy nie byłoby już sensu oczekiwać na jeszcze jeden ruch w kierunku 2200 pkt, o którym wspominałem ostatnio. Mnogość danych zaplanowanych na ten tydzień będzie pomocna w rozstrzygnięciu tej kwestii.
W sferze publikacji dotyczących tylko spółek tydzień zaczynamy od raportu za I?kw. 2013 roku Asseco Poland oraz PKO BP. We wtorek swoje raporty przedstawią GTC i PGNiG. Środa to dzień publikacji wyników przez Boryszew, KGHM, PGE, PZU i Synthos. W czwartek odbędzie się walne Tauronu, na którym m.in. zostaną podjęte decyzje dotyczące dywidendy. W tym tygodniu skorygowane o dywidendę zostaną notowania BRE i Asseco Poland. Na Zachodzie wyniki publikują już niedobitki. W tym tygodniu będą to: Vivendi (wtorek), Allianz, Cisco, RWE (środa), Antofagasta, Applied Materials, Wal-Mart (czwartek).
Po niemal pustym tygodniu przyszedł czas na tydzień pełen istotnych publikacji. Już na starcie poznamy chińskie dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Poniedziałek to także dzień pojawienia się danych o sprzedaży detalicznej w USA. We wtorek uwagę na sobie skupi inflacja w krajach europejskich, niemiecki wskaźnik ZEW oraz produkcja przemysłowa w strefie euro. W USA poznamy dynamikę cen importu. Środa to dzień publikacji danych o dynamice PKB w?I kw. w największych krajach europejskich oraz całej strefie euro. To także dzień publikacji polskiej inflacji i?bilansu rachunku bieżącego.?W USA pojawi się m.in.?dynamika cen producentów.