Zielony kolor dominuje również na innych europejskich parkietach. Francuski CAC40 zyskuje rano 0,3 proc., niemiecki DAX rośnie o 0,4 proc., a brytyjski FTSE250 o 0,7 proc. Dobre nastroje panowały też dzisiaj na giełdach azjatyckich. Japoński Nikkei225 zakończył dzień na 1,5-proc. plusie, a koreański Kospi zyskał 0,5 proc. Słabsze nastroje panowały za to w Chinach. SSE Composite stracił 0,5 proc., a Hang Seng zniżkował o 0,1 proc. W piątek kolejne historyczne rekordy ustanowiły indeksy Dow Jones oraz S&P500. Pierwszy wskaźnik zakończył notowania na poziomie 16064,77 pkt, po 0,3-proc. wzroście. Drugi zyskał zaś 0,5 proc. i zakończył dzień na poziomie 1804,76 pkt. W piątek rósł też Nasdaq100, który zyskał 0,6 proc.
W weekend na rynki trafiła informacja, że USA, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Niemcy osiągnęły z Iranem przejściowe porozumienie w sprawie programu nuklearnego. Iran zgodził się ograniczyć swój program nuklearny w zamian za złagodzenie nałożonych na niego sankcji gospodarczych. W reakcji na tę informację na światowych rynkach w poniedziałek od rana spadają ceny ropy naftowej.
Bardzo ubogi jest dzisiejszy kalendarz publikacji danych makroekonomicznych. Z ciekawszych danych zaplanowano ogłoszenie październikowego indeksu podpisanych umów kupna domów w USA. Wątpliwe jednak jest, by ten wskaźnik mógł wywrzeć większy wpływ na nastroje na rynkach. Bardziej istotne mogą być informacje trafiające na nie w ciągu dnia.
Ciekawiej pod względem publikowanych danych zapowiadają się kolejne dni tego tygodnia. We wtorek poznamy wyniki sprzedaży detalicznej i stopę bezrobocia w Polsce w październiku. Po południu ogłoszone zostaną zaś dane z amerykańskiego rynku nieruchomości (m.in. liczba pozwoleń na budowę domów i rozpoczęte budowy domów w październiku) a także listopadowy indeks zaufania konsumentów Conference Board. W środę czeka nas m.in. publikacja zrewidowanych danych o PKB Wielkiej Brytanii w III kwartale oraz październikowych danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku i na dobra bez środków transportu w USA. W związku z tym, że w czwartek Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia, to dzień wcześniej niż zwykle poznamy dane o tygodniowej liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Na piątek zaplanowano zaś publikację m.in. danych o produkcji przemysłowej Japonii w październiku oraz finalnych danych o PKB Polski w III kwartale.