Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.06.2017 08:00 Publikacja: 20.06.2017 08:00
Foto: Bloomberg
W trakcie poniedziałkowej sesji więcej do powiedzenia mieli kupujący, którzy wraz z początkiem handlu ochoczo przystąpili do kupowania akcji. W miarę upływu kolejnych godzin ich przewaga rosła. W efekcie WIG20 wypracował solidną, 1,3-proc. zwyżkę.
Krajowe wskaźniki podążyły śladem pozostałych europejskich rynków akcji, gdzie handel został całkowicie zdominowany przez kupujących. Do zakupów w dużej mierze zmobilizowały inwestorów wyniki kolejnej tury wyborów parlamentarnych we Francji, którą wygrało ugrupowanie obecnego prezydenta Emmanuela Macrona, zdobywając większość mandatów we francuskim parlamencie. Wprawdzie wynik ten nie był zaskoczeniem, ale sprawił, że kolejny czynnik niepewności na rynkach finansowych stracił na znaczeniu. W drugiej części dnia pozytywne wrażenie na inwestorach zrobiły nowe rekordy wszech czasów amerykańskich indeksów, dając kupującym w Europie kolejny mocny argument do handlu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Doczekaliśmy się pierwszej od października obniżki stóp procentowych w Polsce. Banki środę zakończyły zwyżkami.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Na europejskich rynkach dominują dziś przeceny. W szczególności spadki widać na szwajcarskim indeksie SMI, który spada dziś o ponad 1%. W ślad za nim spada francuski CAC40, który traci ok. 0,9%. Nieco lepsze nastroje widać w Wielkiej Brytanii i Niemczech, choć i tam dominuje czerwień. DAX traci ok. 0,6%, a brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,5%.
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami głównych indeksów.
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Punkt kulminacyjny dzisiejszej sesji jednak jeszcze przed nami.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Miesiąc, który minął od ogłoszenia przez Trumpa drakońskich podwyżek ceł, przyniósł jedne z najbardziej dramatycznych wahań we współczesnych dziejach Wall Street.
Krajowy rynek raził we wtorek słabością. Kulminacyjne wydarzenia tego tygodnia jeszcze przed nami.ANDRZEJ PAŁASZ
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas