Byki utrzymują przewagę

Na półmetku handlu na GPW utrzymuje się przewaga popytu. Dobre nastroje obserwujemy również na innych giełdach na Starym Kontynencie.

Publikacja: 27.03.2018 13:11

Od początku wtorkowej sesji kupujący na GPW mają dużą przewagę. W południe indeks blue chips zyskuje 1,5 proc., do 2275 pkt. Tym samym utrzymuje się znacząca przewaga z początku dnia. W oczy rzuca się jednak niewielka aktywność inwestorów. Po czterech godzinach handlu obroty dla szerokiego WIG wyniosły skromne 280 mln zł, z czego 225 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Drugi dzień z rzędu najsłabiej prezentują się najmniejsze spółki. sWIG80 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Lepsze nastroje panują w drugim szeregu. mWIG40 zyskuje 0,9 proc.

Sprawdź notowania akcji dostępne na www.parkiet.com/notowania

Na półmetku handlu 19 z 20 największych spółek daje zarobić. Najmocniej, bo o 5 proc., drożeją papiery CCC. Dużym wzięciem cieszą się też akcje CD Projektu, KGHM oraz Energi. Antybohaterem jest Alior Bank. Walory kredytodawcy tanieją o 0,3 proc.

Warto zwrócić też uwagę na spółki, których notowania znalazły się, na co najmniej rocznych ekstremach. Co najmniej 12-miesięczny szczyt wyznaczyły jedynie BSC Drukarnia Opakowań, Eurohold Bulgaria oraz Wojas. W co najmniej 12-miesięcznm dołku znalazło się aż 12 emitentów. W tym niechlubnym gronie są m.in.: Enea, Chemos, Intersport oraz Izo-Blok.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Również na innych parkietach na Starym Kontynencie dominują kupujący. Główne indeksy w Londynie i Frankfurcie zyskują blisko 2 proc. Z kolei najważniejsze indeksy giełd w Madrycie i Mediolanie zyskują po około 1,2 proc.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia