W pierwszej fazie środowej sesji powiało trochę grozą. WIG20 spadał bowiem w porywach do 1972 pkt, a więc znalazł się w odległości 10 pkt od średniej z 50 sesji. Ruchome wsparcie podziałało mobilizująco i w chwili pisania tego tekstu notowania były 13 pkt wyżej. Za ten zryw odpowiadają spółki, które w tym roku raczej występują w roli czarnych charakterów. Mowa o CD Projekcie i Allegro. Akcje producenta "Cyberpunka" drożały o 2,3 proc., co było najlepszym wynikiem w portfelu blue chips. Walory właściciela platformy handlowej skoczyły natomiast o 1 proc. i był to drugi wynik w zestawieniu. Słabością kolejny dzień razi Mercator. Akcje producenta rękawic medycznych taniała wczesnym popołudniem o 11,5 proc. do 272,5 zł.
Indeks mWIG40 spadał na półmetku sesji o 0,6 proc. do 4388 pkt i jest o włos od testu średniej z 50 sesji. Jak dotąd ruchome wsparcie działało mobilizująco na popyt. Zobaczymy jak będzie tym razem. W gronie średniaków najsilniejsze były Grupy Azoty i Kernel. Ich akcje drożały o ponad 1,5 proc. Na drugim biegunie były Celon Pharma i Biomed Lublin ze stratami odpowiednio -2,7 proc. i -3,6 proc.
O 0,3 proc. do 19 056 pkt spadał w tym samym czasie sWIG80. Indeks jest w układzie łagodnej korekty, ale do średniej z 50 sesji wciąż mu daleko. Jego relatywna siła względem dwóch pozostałych segmentów to w tym roku żadna nowość. Wśród maluchów drożeją akcje Newagu, a słabością raził Serinus Energy, tracący 6,8 proc.
Na NewConnect największe obroty, przekraczające 1 mln zł, były na Biomaxime. Akcje spółki taniały o 4,7 proc. Pozytywnie wyróżniał się Cloud ze wzrostem 9,7 proc. i blisko 0,5 mln obrotem.
Na rynkach zagranicznych panują dziś umiarkowane, nieco lepsze niż u nas nastroje. Mowa o DAXie który rósł po południu o 0,1 proc., BUXie, który zyskiwał 0,3 proc. i CAC40, zwyżkującym o 0,5 proc. Z drugiej strony były indeksy na Ukrainie, Słowacji, Turcji i w Czechach, ze stratami przekraczającymi 0,85 proc.