Reklama

Niejednoznaczny początek dnia

WIG20 zaczął dzień od wzrostów, jednak popyt szybko opadł z sił. Co dalej?

Publikacja: 22.06.2021 09:37

Niejednoznaczny początek dnia

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Wczorajsza sesja na warszawskiej giełdzie mimo, że zakończyła się niewielkimi spadkami mogła wlać optymizm w serca inwestorów. Przez długi czas na naszym rynku dominowała podaż, a WIG20 momentami tracił nawet ponad 1 proc. Byki pokazały jednak siłę. W drugiej części dnia straty niemal w całości udało się odrobić. Czy można to odczytywać jako dobry prognostyk przed dzisiejszą sesją?

Pierwsze takty notowań były optymistyczne. WIG20 na starcie rósł 0,6 proc. Po pół godzinie handlu optymizm ten jednak wyparował i indeks największych spółek wrócił w okolice wczorajszego poziomu zamknięcia notowań.

Optymizm powrócił w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj na Wall Street zagościły znowu solidne wzrosty. Najwięcej zyskał Dow Jones Industrial, który urósł prawie 1,8 proc. Tak dużych wzrostów w jego wykonaniu nie widzieliśmy od marca. Dobrze poradził sobie także S&P500, który urósł 1,4 proc., z kolei Nasdaq zyskał 0,8 proc. Poniedziałkowe wzrosty uspokoiły nastroje rynkowe po przecenie, która nawiedziła rynki po tym, jak Fed zasygnalizował możliwość wcześniejszego rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej.

Po słabym początku tygodnia, optymizm powrócił także na rynki azjatyckie. Tam szczególnie mocno prezentował się japoński Nikkei225, który zyskał ponad 3 proc. Shanghai Composite urósł o 0,8 proc., z kolei Kospi zyskał 0,7 proc.

Co dzisiaj mamy w kalendarzu? Przed nami m.in. dane o sprzedaży detalicznej w Polsce. Warto dzisiaj także zwrócić uwagę na Węgry, który dzisiaj mogą rozpocząć podwyższanie stóp procentowych.

Reklama
Reklama

Na rynku walutowym wracamy do umocnienia dolara i słabości złotego. Para USD/PLN znowu jest powyżej 3,80, z kolei EUR/PLN jest na poziomie 4,53.

Obijać próbują kryptowaluty. Bitcoin drożeje o prawie 4 proc.

Giełda
Popyt wrócił na giełdę w Warszawie
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Giełda
Rynki zagraniczne: Optymistyczne otwarcie grudnia (Komentarz tygodniowy)
Giełda
Powtórzony scenariusz
Giełda
KGHM nie uchronił WIG20 przed spadkiem
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Giełda
Stopy w dół, indeksy w górę. Jak zakończy się rok na giełdach?
Giełda
Rajd Świętego Mikołaja – mit, statystyka czy realna okazja rynkowa w 2025 roku?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama