Czy uda się utrzymać styczniowy optymizm?

Rozpoczęty miesiąc może być trudny dla funta brytyjskiego i złotego. Odbijać w górę może z kolei gaz, wzrosty może kontynuować złoto. Jest też szansa, że amerykański S&P 500 będzie nadal rósł – uważają eksperci typujący składy portfeli foreksowych „Parkietu”.

Publikacja: 05.02.2023 16:12

Czy uda się utrzymać styczniowy optymizm?

Foto: Adobe Stock

Eksperci, którzy biorą udział w typowaniu składów portfeli foreksowych, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim swoje typy na luty, zgodnie z zasadami, musieli przedstawić do końca stycznia. Oznacza to, że nie znali jeszcze decyzji banków centralnych. To one w pierwszych dniach lutego rozdawały karty na rynku, a być może ich decyzje będą rzutowały na wydarzenie też w kolejnych tygodniach. Sam rynek też zresztą stanął na rozdrożu. Po styczniu, który upływał pod znakiem wzrostu apetytu na ryzyko, pojawiły się kolejne pytania, czy rynki nie podchodzą do otaczającej rzeczywistości zbyt optymistycznie i czy przypadkiem nie należy im się jakaś korekta.

– Luty jest bardzo trudny w prognozowaniu. Najtrudniejszy od wielu miesięcy. Obserwując napływające ostatnio dane makroekonomiczne i zestawiając to z polityką monetarną głównych banków oraz sytuacją na rynkach, trudno namalować jeden spójny obraz najbliższej przyszłości. A to oznacza, że będzie nerwowo – mówi Marcin Kiepas, analityk firmy Tickmill.

Walutowy galimatias

Tą dużą niepewność dobrze widać na przykładzie typów walutowych ekspertów. Wielu z nich postanowiło wybrać do portfela główną parę walutową, czyli EUR/USD. Problem w tym, że zgodności odnośnie do kierunku ruchu nie ma.

– Para EUR/USD zatrzymała na moment swój rajd, ale po zawirowaniach związanych z decyzjami banków centralnych oczekuje się kontynuacji słabości dolara i przypływów gotówkowych do wcześniej mocno wyprzedanych rynków. Z perspektywy długoterminowej euro wciąż pozostaje tanie, a dodatkowo niskie ceny gazu powodują bardzo atrakcyjne warunki handlowe dla euro – uważa Michał Stajniak, analityk XTB, który liczy na wzrosty głównej pary walutowej. Przeciwny kierunek obstawia m.in. Andrzej Kiedrowicz z PKO BP. – Wydaje się, że rynek nie doszacował utrzymania jastrzębiego nastawienia większości członków FOMC, co będzie ograniczało pole do obniżek stóp procentowych w USA w drugiej połowie 2023 r. i powinno doprowadzić do korekty trendu wzrostowego pary – uważa Kiedrowicz.

Jeśli natomiast szukać jakiejś zgodności wśród ekspertów, to widać ją na przykładzie funta brytyjskiego oraz złotego. Waluty te mają w lutym być pod presją.

– Kurs GBP/USD odbił w ostatnich dniach od istotnego oporu przy 1,24. Równocześnie rynek już dość mocno dyskontuje zakończenie cyklu podwyżek stóp przez Fed, co może tworzyć warunki do korekty w lutym i umocnienia dolara – uważa Michał Krajczewski z BM BNP Paribas Bank Polska. W relacji do dolara słabiej ma się też prezentować złoty.

– Pozytywne otoczenie niezbyt wspierało w styczniu złotego. Spodziewamy się, że korekta spadków dolara, która może towarzyszyć pogorszeniu nastrojów w lutym, pozwoli na tymczasowy powrót kursu USD/PLN powyżej 4,40. Napływ środków na polski rynek zaczyna słabnąć, a RPP pozostaje jednym z najbardziej gołębio nastawionych organów decyzyjnych ws. polityki monetarnej na świecie. Jakiekolwiek negatywne niespodzianki inflacyjne mogą skutkować wzmożeniem presji na złotego – mówi Kamil Cisowski z DI Xelion. Bartosz Sawicki z Cinkciarz.pl postawił z kolei na zestaw GBP/PLN i spadek tej pary. – Stabilizacja kursu złotego powinna okazać się przystankiem przed dalszym umocnieniem. Funt w styczniu miał swoje pięć minut, ale niechęć Banku Anglii do kontynuacji zacieśniania w dalszej części roku zagraża trwałości rajdu funta – uważa Bartosz Sawicki.

Gaz głównym typem

O ile typy walutowe dzielą ekspertów, o tyle jeśli chodzi o rynek surowców i towarów, jest jeden „pewniak”. Mowa o notowaniach gazu w Stanach Zjednoczonych. Jego cena w ostatnich tygodniach runęła, a uczestnicy naszej zabawy liczą, że w końcu dojdzie do odbicia, chociaż zaznaczają jednocześnie, że jest to ryzykowne zagranie.

– Pozycja mocno spekulacyjna. Zakłada wykorzystanie dalszych spadków, a więc i pogłębienie wyprzedania, do otwarcia długich pozycji w oczekiwaniu na mocne wzrostowe odreagowanie – mówi Kiepas.

– Cena spadła do poziomów najniższych od kwietnia 2021 roku. To też największy w historii spadek cen w tak krótkim czasie. Aktualnie cena oscyluje wokół dołków z marca sprzed niespełna dwóch lat. Przyczyną takiego obrazu jest wysoka produkcja (najwyższa w historii) gazu w USA oraz stosunkowo łagodna pogoda (najcieplejszy styczeń od 15 lat). Uważam, że spadek jest przesadzony i najbliższy miesiąc przyniesie lekkie odreagowanie ceny – argumentuje z kolei Łukasz Zembik, z Oanda TMS Brokers, który dołączył w tym miesiącu do naszej zabawy. Szansę na odbicie po mocnej przecenie widzi też Mateusz Namysł z Santander BM. – Cena gazu w Stanach Zjednoczonych spada niczym nóż, który można spróbować złapać. Obecnie dostrzegam atrakcyjny poziom ponoszonego ryzyka do potencjalnych korzyści w perspektywie miesiąca, który jest w sezonie grzewczym. Odbicie będzie możliwe zwłaszcza w przypadku spadku obserwowanych temperatur – podkreśla Namysł.

Popularnym typem na luty są też metale szlachetne ze złotem na czele. Większość ekspertów liczy, że będą one kontynuowały wzrosty, które widzieliśmy w styczniu.

– Obecnie panuje przekonanie, że ceny złota mają korzystać na trendach dezinflacyjnych. To wydaje się być ideą wprost przeciwną do tej z ostatnich dwóch lat, gdzie to właśnie rosnąca inflacja miała być paliwem dla kursu złota będącego „najlepszym” zabezpieczeniem przed rosnącymi poziomami CPI. Jednak z logiką rynku nie można dyskutować. Wygląda na to, że na razie każde wyraźne cofnięcie się cen metali szlachetnych może być wykorzystywane do kupna, a złoto może kierować się w stronę historycznych maksimów – uważa Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Oczy na S&P 500

Mieszane nastroje panują wśród ekspertów, kiedy mowa jest o indeksach giełdowych. Przeważają jednak optymistyczne głosy, szczególnie w odniesieniu do rynku amerykańskiego i indeksu S&P 500. – W sytuacji gdy inflacja przestaje być tak dużym problemem jak w 2022 roku, a poziom aktywności spada, banki centralne powinny łagodzić przekaz, co z kolei będzie pomagać cenom akcji – uważa Rafał Sadoch z BM mBanku. Na wzrostowy luty w wykonaniu S&P 500 liczy też Marek Rogalski z DM BOŚ.

– Technicznie w styczniu padły średnioterminowe sygnały kupna na układach średnich MA-50 i MA-200. Tym samym potencjalne korekty w lutym, jeżeli się pojawią, to mogą być krótkotrwałe. Niewykluczone, że Fed popsuje nastroje dopiero przy okazji posiedzenia w marcu – uważa Rogalski

W przypadku rynku polskiego niepewność jest większa.

– Nastroje krajowych inwestorów indywidualnych, które osiągnęły pułap najwyższy od dekady, nie tworzą środowiska sprzyjającego poprawianiu styczniowych maksimów. Stąd zwyżka do górnej strefy wahań z ostatnich tygodni – umownie 1920 pkt – stanowiłaby okazję do zajęcia pozycji krótkiej – uważa Sobiesław Kozłowski z Noble Securities, który obstawił spadek WIG20.

Pierwszy zarobek

Typy na luty i rozbieżności w opiniach ekspertów dają duże pole do przetasowań i zmian w tegorocznym rankingu najlepiej typujących. Liderem zestawiania po pierwszym miesiącu rywalizacji jest Michał Stajniak z XTB. W styczniu jego portfel „zarobił” ponad 6 proc. Co ciekawe, wszystkie typy styczniowe Stajniaka przyniosły dodatnią stopę zwrotu, a najlepiej wypadła długa pozycja w przypadku indeksu Nasdaq 100. Drugi w zestawieniu jest na ten moment Rafał Sadoch z BM Banku (4,2 proc.), który konsekwentnie pozostaje optymistą rynkowym. Również i jego wszystkie typy styczniowe były na plusie. Najniższy stopień podium należy z kolei w tym momencie do Michała Krajczewskiego. Jego typy dały zarobić w styczniu w sumie 3,75 proc.

Portfele na kolejny miesiąc Dwunastu ekspertów i ich lutowe prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Łukasz Wardyn

CMC Markets

EUR/USD q

Inflacja w Hiszpanii może niepokoić rynki i dawać nadzieję na utrzymanie dynamicznej tendencji podwyżek stóp procentowych przez EBC. Ten wzrost może być znaczny nominalne, ale przede wszystkim relatywnie do odczytów z USA. Może jednak zastanawiać, czy przy tak przekonanych o kierunku ruchów stóp procentowych inwestorach, EUR/USD zachowa się pod ich dyktando. Krótkie pozycje na USD ryzykują, że rynek już sporo zdyskontował. Wejście: 1,093. Cel: 1,055. SL: 1,11.

Złoto p

Obecnie panuje przekonanie, że ceny złota mają korzystać na trendach dezinflacyjnych. To wydaje się być ideą wprost przeciwną do tej z ostatnich dwóch lat, gdzie to właśnie rosnąca inflacja miała być paliwem dla kursu złota będącego „najlepszym” zabezpieczeniem przed rosnącymi poziomami CPI. Jednak z logiką rynku nie można dyskutować. Wygląda na to, że na razie każde wyraźne cofnięcie się cen metali szlachetnych może być wykorzystywane do kupna, a złoto może kierować się w stronę historycznych maksimów. Wejście: 1880. Cel: 2050. SL: 1840.

WIG20 p

Styczeń był rewelacyjnym miesiącem dla europejskich indeksów. Po dużych wzrostach, od 12 stycznia zmienność kompletnie „siadła” i indeksy zupełnie wytraciły impet. Rynek pozostał więc silny i na razie nie chce się korygować. Dla WIG20 kluczowym wsparciem pozostaje poziom ok. 1800 pkt. 16 lutego możemy spodziewać się wyznaczenia kierunku przez rzecznika TSUE w sprawie kosztu korzystania z kapitału kredytowego banków przez frankowiczów, których kredyty hipoteczne zostały unieważnione. Prawdopodobnie jest to najbardziej newralgiczna data lutego. Wejście: 1770. Cel: 1900. SL: 1595.

Marcin Kiepas

Tickmill

USD/KRW p

Trzy miesiące silnych spadków doprowadziły do dużego wyprzedania na tej parze, a wyhamowująca w ostatnich tygodniach dynamika tej zniżki dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo silnego wzrostowego odreagowania. Cel: 1300. SL: 1190.

Gaz ziemny p

Pozycja mocno spekulacyjna. Zakłada wykorzystanie dalszych spadków, a więc i pogłębienie wyprzedania, do otwarcia długich pozycji w oczekiwaniu na mocne wzrostowe odreagowanie. Wejście: 2,50. Cel: 3,70. SL: 2,20.

Nasdaq p

Problemy powyżej 11 500 pkt powinny ponownie sprowadzić Nasdaq w okolicę 10 800 pkt, gdzie popyt będzie starał się przejąć kontrolę. I to ma szanse się udać, bo rynek potrzebowałby naprawdę silnych i przede wszystkim nowych argumentów, żeby wrócić do październikowo-grudniowych dołków. Wejście: 10 890. Cel: 12 500. SL: 10 300.

Michał Krajczewski

BM BNP Paribas

GBP/USD q

Kurs GBP/USD odbił w ostatnich dniach od istotnego oporu przy 1,24. Równocześnie rynek już dość mocno dyskontuje zakończenie cyklu podwyżek stóp przez Fed, co może tworzyć warunki do korekty w lutym i umocnienia dolara. Cel: 1,20. SL: 1,255.

Złoto q

Zgodnie z przewidywaniami z początku stycznia, złoto kontynuowało ruch w górę. Obecnie jednak inwestorzy już dość mocno pozycjonują się pod osłabienie dolara i zbliżające się obniżki stóp procentowych przez Fed – może to tworzyć warunki do korekty w lutym. Ponadto notowania złota zbliżają się już do ubiegłorocznych maksimów, co chwilowo ogranicza potencjał wzrostowy. Cel: 1870. SL: 2000.

Nifty 50 p

Indyjski rynek akcji zachowywał się relatywnie słabiej w ostatnich dwóch miesiącach, a inwestorzy dokonywali rotacji w kierunku m.in. Chin w związku z oczekiwanym zakończeniem lockdownu. Korekta poprawiła jednak wyceny rynku w Indiach, a notowania indeksu zbliżyły się do strefy wsparcia przy 17 200 pkt tworzonego przez 200-sesyjną średnią kroczącą. Cel: 18800. SL: 17100.

Rafał Sadoch

BM mBanku

EUR/USD p

Fed zbliża się do zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych, podczas gdy w przypadku EBC droga do tego jest jeszcze daleka, co może faworyzować notowania głównej pary walutowej.

Złoto p

Złagodzenie przekazu przez banki centralne będzie sprzyjać notowaniom żółtego metalu.

S&P 500 p

W sytuacji gdy inflacja przestaje być tak dużym problemem jak w 2022 roku, a poziom aktywności spada, banki centralne powinny łagodzić przekaz, co z kolei będzie pomagać cenom akcji.

Kamil Cisowski

DI Xelion

USD/PLN p

Pozytywne otoczenie niezbyt wspierało w styczniu złotego. Spodziewamy się, że korekta spadków dolara, która może towarzyszyć pogorszeniu nastrojów w lutym, pozwoli na tymczasowy powrót kursu USDPLN powyżej 4,40. Napływ środków na polski rynek zaczyna słabnąć, a RPP pozostaje jednym z najbardziej gołębio nastawionych organów decyzyjnych ws. polityki monetarnej na świecie. Jakiekolwiek negatywne niespodzianki inflacyjne mogą skutkować wzmożeniem presji na PLN. W dłuższym terminie (w perspektywie całego roku) pozostajemy do niego raczej pozytywnie nastawieni, ale krótkoterminowo spodziewamy się turbulencji. Cel: 4,45.

Gaz ziemny p

Czterdziestoprocentowa przecena notowań gazu w USA w styczniu doprowadziła do pełnej normalizacji cen surowca. Wprawdzie krótkoterminowo na rynku wciąż występuje nadpodaż, natomiast luty może w naszej opinii przynieść początek odbicia, wywołany m.in. poczynaniami producentów, którzy będą musieli podjąć działania w związku z drastycznie niższym od prognoz popytem. W naszej ocenie w pełni wyceniony jest też już scenariusz braku zimy, na rynku doszło do przereagowania. W sytuacji takiej nierównowagi zajmowanie długich pozycji wiąże się oczywiście z olbrzymim ryzykiem, ale w tym przypadku potencjał zysków wydaje się bardzo znaczący. TP: 3,50.

VIX p

Świetny początek roku odchodzi w przeszłość, reszta kwartału może być naszym zdaniem trudniejsza, m.in. z uwagi na kontrast pomiędzy deklaracjami członków FOMC a oczekiwaniami odnośnie do polityki pieniężnej w drugiej połowie roku, a także nie w pełni satysfakcjonujący przebieg sezonu wynikowego. Nawet jeżeli rynek będzie kontynuował wzrosty, spodziewamy się huśtawki nastrojów. W obliczu wątpliwości co dalszego kierunku ruchu głównych indeksów decydujemy się zająć pozycję na VIX i zagrać na tymczasowy wzrost awersji do ryzyka. Wejście: 19. Cel: 23.

Marek Rogalski

DM BOŚ

EUR/AUD p

Relacja polityk EBC/RBA powinna działać na korzyść wspólnej waluty. Posiedzenie RBA z 7 lutego może dać więcej argumentów dla spekulacji o końcu cyklu podwyżek w Australii.

Pszenica p

Zostaje typ ze stycznia. Uwagę zwraca większe zainteresowanie tzw. softami w ostatnich dniach. Znaczenie mogą mieć perspektywy dla tegorocznych zbiorów.

S&P 500 p

Technicznie w styczniu padły średnioterminowe sygnały kupna na układach średnich MA-50 i MA-200. Tym samym potencjalne korekty w lutym, jeżeli się pojawią, to mogą być krótkotrwałe. Niewykluczone, że Fed popsuje nastroje dopiero przy okazji posiedzenia w marcu.

Sobiesław Kozłowski

Noble Securities

USD/PLN p

Skala umocnienia PLN w ostatnich miesiącach jest znacząca i przy silnym wyprzedaniu na USD/PLN czy wykupieniu EUR/USD tworzy układ wrażliwy na negatywne zaskoczenie lub asymetryczną reakcję na pozytywne informacje i sprzedaż faktów. SL: 4,269.

Miedź q

Optymistyczne czy euforyczne nastawienie do ożywienia gospodarczego w Chinach przy słabnącym impulsie kredytowym w Państwie Środka jest ryzykiem dla notowań miedzi. SL: 4,36.

WIG20 q

Nastroje krajowych inwestorów indywidualnych, które osiągnęły pułap najwyższy od dekady, nie tworzą środowiska sprzyjającego poprawianiu styczniowych maksimów. Stąd zwyżka do górnej strefy wahań z ostatnich tygodni – umownie 1920 pkt – stanowiłaby okazję do zajęcia pozycji krótkiej. Wejście: 1920.

Bartosz Sawicki

Cinkciarz.pl

GBP/PLN q

Stabilizacja kursu złotego powinna okazać się przystankiem przed dalszym umocnieniem PLN. Funt w styczniu miał swoje pięć minut, ale niechęć Banku Anglii do kontynuacji zacieśniania w dalszej części roku zagraża trwałości rajdu funta.

Miedź p

Bardzo niskie zapasy surowca i poprawa kondycji chińskiej gospodarki to połączenie, które powinno utrzymać trend wzrostowy w notowaniach najważniejszego z metali przemysłowych.

Hang Seng China Enterprises p

Spadki z końcówki stycznia nie noszą znamion zmiany trendu. Od listopada indeks porusza się w tendencji wzrostowej i wraz z odbiciem wzrostu w Chinach powinien cechować się znaczną siłą relatywną.

Andrzej Kiedrowicz

PKO BP

EUR/USD q

Wydaje się, że rynek nie doszacował utrzymania jastrzębiego nastawienia większości członków FOMC, co będzie ograniczało pole do obniżek stóp procentowych w USA w drugiej połowie 2023 r. i powinno doprowadzić do korekty trendu wzrostowego na parze.

Ropa Brent p

Wzrost globalnego popytu na paliwa w związku z odbudową koniunktury gospodarczej w Chinach po zniesieniu restrykcji covidowych wraz z utrzymaniem limitów produkcji przez kraje zrzeszone w OPEC+ powinno wspierać wzrost cen ropy.

Nasdaq 100 q

Utrzymanie restrykcyjnej polityki pieniężnej przez Fed zmniejszyłoby prawdopodobieństwo wypełnienia się scenariusza miękkiego lądowania amerykańskiej gospodarki, wywierając presję na akcje spółek, szczególnie z kategorii ,,growth”, na których oparty jest indeks.

Michał Stajniak

XTB

EUR/USD p

Para EUR/USD zatrzymała na moment swój rajd, ale po zawirowaniach związanych z decyzjami banków centralnych oczekuje się kontynuacji słabości dolara i przypływów gotówkowych do wcześniej mocno wyprzedanych rynków. Z perspektywy długoterminowej euro wciąż pozostaje tanie, a dodatkowo niskie ceny gazu powodują bardzo atrakcyjne warunki handlowe dla euro. Cel: 1,11. SL: 1,o7.

Srebro p

Srebro miało się nieco gorzej niż w ostatnich tygodniach, ale oczekiwania dotyczące fundamentów pozostają niezmienne. Rynek srebra ma doświadczyć ogromnego deficytu. Widać również coraz większe zaangażowanie funduszy. Cel: 25. SL: 22.

Hang Seng p

Po wyraźnym cofnięciu w ostatnim tygodniu stycznia Hang Seng wygląda atrakcyjnie, oczekując na dalsze otwieranie się chińskiej gospodarki. Indeksy PMI w Chinach uległy poprawie i w najbliższym czasie powinniśmy w dalszym ciągu słyszeć o kolejnych działaniach mających na celu wsparcie chińskiej gospodarki przez rząd. Chociaż sam indeks dotyczy spółek z Hongkongu, to wpływ Chin jest tutaj dosyć spory. Cel: 24 000. SL: 20 500.

Mateusz Namysł

Santander BM

USD/PLN p

Różnica w poziomie inflacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi przy zmniejszającym się dysparytecie stóp procentowych uzasadnia zwiększone prawdopodobieństwo ruchu wzrostowego USD/PLN.

Gaz ziemny p

Cena gazu w Stanach Zjednoczonych spada niczym nóż, który można spróbować złapać. Obecnie dostrzegam atrakcyjny poziom ponoszonego ryzyka do potencjalnych korzyści w perspektywie miesiąca, który jest w sezonie grzewczym. Odbicie będzie możliwe zwłaszcza w przypadku spadku obserwowanych temperatur. Cel: 3,50. SL: 2,2.

Nasdaq 100 q

Ogłaszane zwolnienia w spółkach technologicznych mogą wskazywać na spadek dynamiki wzrostu przychodów, co może przełożyć się na spadek mnożników wyceny, a dodatkowo banki centralne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w kwestii podwyżek stóp procentowych, co może zwiększać presję na notowania spółek technologicznych, które bardzo dobrze zaczęły 2023 rok.

Łukasz Zembik

Oanda TMS Brokers

GBP/USD q

Dużo będzie zależeć od amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Z kolei słabe dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii oraz brak zdecydowania Banku Anglii będą małym wsparciem dla funta, który w stosunku do dolara powinien ulec deprecjacji. Jeśli spojrzymy na indeks dolarowy, to widzimy budujący się średnioterminowy dołek. Kurs znajduje się blisko linii trendu spadkowego, a jego przełamanie może oznaczać większą korektę wzrostową. Z kolei na wykresie GBP/USD widać, że kurs formuje układ podwójnego szczytu, która w teorii przynajmniej zapowiada nieco głębsze zejście notowań na „południe.” Wejście: 1,232. Cel: 1,19.

Gaz ziemny p

Cena spadła do poziomów najniższych od kwietnia 2021 roku. To też największy w historii spadek cen w tak krótkim czasie. Aktualnie cena oscyluje wokół dołków z marca sprzed niespełna dwóch lat. Przyczyną takiego obrazu jest wysoka produkcja (najwyższa w historii) gazu w USA oraz stosunkowo łagodna pogoda (najcieplejszy styczeń od 15 lat). Uważam, że spadek jest przesadzony i najbliższy miesiąc przyniesie lekkie odreagowanie ceny. Wejście: 2,623. Cel: 3,55.

DAX q

Zakładam, że EBC utrzyma swoją „jastrzębią” retorykę, która negatywnie może wpłynąć na indeksy europejskie. Oczekuję korekty technicznej w okolice 14 570 pkt. Tej wielkości spadki będą bardzo podobne do tych obserwowanych pod koniec ubiegłego roku. Zakładam, że korekta zakończy się również na wypadającym w tamtym obszarze wsparciu horyzontalnym oraz zniesieniu wewnętrznym 50-proc. Fibo styczniowego impulsu wzrostowego. Wejście: 15096. Cel: 14570.

Forex
Złoty dostał nowe życie. Będzie jeszcze mocniejszy?
https://track.adform.net/adfserve/?bn=77855207;1x1inv=1;srctype=3;gdpr=${gdpr};gdpr_consent=${gdpr_consent_50};ord=[timestamp]
Forex
Amerykański dolar wciąż nie odpuszcza. EUR/USD znów niżej
Forex
Analitycy Goldmana Sachsa nieustannie wierzą w złoto
Forex
Japońska waluta znów słabnie w oczach. Do jakich poziomów może dojść USD/JPY?
Materiał Promocyjny
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne
Forex
Dolarowy rajd zatrzymany. To tylko chwilowy przystanek?
Forex
Sytuacja złotego wciąż jest daleka od ideału