Reklama

Grupa Kęty stawia na wzrost wolumenów

Marże przetwórcy aluminium pozostaną pod presją, ale cele finansowe na ten rok są aktualne.
Grupa Kęty stawia na wzrost wolumenów

Foto: materiały prasowe

Zarząd Grupy Kęty nie dostrzega wyraźnych oznak ożywienia na europejskich rynkach. Mimo nadal niesprzyjającego otoczenia w ocenie zarządu realizacja założeń finansowych na ten rok posuwa się zgodnie z planem.

– Podtrzymujemy nasze cele na ten rok. Po I półroczu EBITDA została zrealizowana w 51 proc. – wskazuje Rafał Warpechowski, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Kęty. Z uwagi na ograniczony popyt i konkurencję na rynku spodziewa się utrzymania presji na marże. – W dalszym ciągu liczymy się z presją na marże. Przeciwwagą dla niej jest wysoki poziom wykorzystania mocy produkcyjnych. Wysokie wolumeny są tym, czym możemy poprawić naszą sytuację – wyjaśnia Warpechowski.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama