Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W pierwszej połowie tego roku zbankrutowało 7339 konsumentów – wynika z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczych. To aż o 19 proc. mniej osób niż rok wcześniej. Ale wcale nie znaczy to, że sytuacja finansowa Polaków uległa nagłej poprawie.
Po pierwsze, w marcu 2020 r. zmieniły się przepisy ułatwiające proces ogłaszania upadłości (zniknął wymóg, by upadłość była niezawiniona przez dłużnika), w efekcie czego ich liczba w I półroczu 2021 r. gwałtownie wzrosła do ok. 9 tys. wobec ok. 4 tys. rok wcześniej. – Na horyzoncie pojawiają się nowe zagrożenia dla wypłacalności Polaków – komentuje też Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów, w najnowszej analizie przygotowanej przez KRD.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mimo że od wybuchu afery GetBacku minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Raport NIK-u raczej nie przybliża nas do poznania prawdy.
Mimo, że od wybuchu afekty GetBack minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Opublikowany raport NIK raczej też nie przybliża nas do poznania prawdy.
Chociaż po cichu liczono na przełom, to jednak poniedziałkowe wystąpienie premiera na GPW nie przyniosło konkretów w sprawach rynkowych.
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłynął w spokojnej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego. W centrum zainteresowania znalazła się m.in. firma XTB.
Premier Donald Tusk w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych weźmie udział w konferencji zatytułowanej „Deregulacja. Znosimy bariery, ułatwiamy życie”. Oglądaj w parkiet.com
Poniedziałkowe walne zgromadzenie GPW zapowiada się naprawdę gorąco. W centrum uwagi będą m.in. kwestie kadrowe. Były członek zarządu GPW, Adam Młodkowski, wytacza ciężkie działa wobec Rady Giełdy.